POTPISANI UGOVORI ZA SOLARNE PANELE: U Paraćinu subvencije za petnaest domaćinstava
OPŠTINA i Ministarstvo rudarstva i energetike obezbedili ukupno šest miliona, građani daju još toliko
Foto: Z: Rašić
Predsednik opštine Paraćin Vladimir Milićević potpisao je danas ugovore sa 15 korisnika o sufinansiranju projekata energetske sanacije porodičnih kuća kroz ugradnju solarnih panela za proizvodnju električne energije. Na javni poziv koji je raspisala Opština javilo se 20 domaćinstava, a subvencija je odobrena za 15.
Lokalna samouprava zajedno sa Ministarstvom rudarstva i energetike obezbedila je za ovu svrhu šest miliona dinara, dok je preostalih 50 odsto novca doprinos korisnika.
Foto: Z. Rašić
Po rečima rukovodioca projekta Vladimira Jankovića i Jugoslava Nikolića, opštinskog energetskog menadžera, pre potpisivanja ovog ugovora sproveden je konkurs za izbor privrednih subjekata koji će ugraditi panele. Posao su dobile četiri firme, a potpisani ugovori su trojni – između Opštine, vlasnika domaćinstva i izvođača radova. Sledeća faza je dogovor građana sa izvođačem u kom vremenskom roku će radovi biti obavljeni, a Opština prebacuje potom novac izvođaču.
U proseku, svako domaćinstvo ostvaruje subvenciju od oko 400.000 dinara. Koliko će struje solarni paneli moći da proizvedu najviše zavisi od pozicije kuće i krova, kao i od broja sunčanih dana.
Nikolić ističe da će domaćinstva nakon ugradnje panela mesečno plaćati samo fiksni deo računa za struju. Ostalo će se «prebijati» na godišnjem nivou u zavisnosti od toga koliko je u kući struje potrošeno iz sistema Elektrodistribucije, a koliko je proizvedeno putem panela. Novo brojilo meriće i jedno i drugo.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
VRANjSKO KULTURNO LETO: Počinje Međunarodna likovna kolonija „Vranje 2026“
09. 07. 2026. u 14:54
DEO NOVOG NASELjA U PETAK BEZ TOPLE VODE: U toku rekonstrukcija vrelovoda
09. 07. 2026. u 14:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
MISTERIJA KOJA GODINAMA PROGANjA SRBIJU: Šta je majka pronašla na mestu gde je stradao njen sin?
FILIP Tomović imao je 17 godina kada je njegov život tragično prekinut, a slučaj njegove smrti godinama kasnije ostao je jedan od najpotresnijih događaja koji se povezuje sa pričama o delovanju satanističkih i okultnih grupa u Srbiji.
09. 07. 2026. u 13:29
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)