POTPISANI UGOVORI: Za projekte 52 udruženja opština Negotin izdvojila 9,45 miliona dinara
PREDSTAVNICIMA 52 udruženja iz Negotina uručeni su ugovori za podsticanje projekata ili nedostajućeg dela sredstava za finasiranje projekata od javnog interesa koje realizuju udruženja za ovu kalendarsku godinu.
Foto: S.M.Jovanović
Lokalna samouprava je za finasiranje aktivnosti 52 udruženja koja rade na teritoriji opštine Negotin izdvojila ove godine skoro 10 miliona dinara, dva više u odnosu na prošlu godinu.
-U odnosu na prošlu godinu povećali smo sredstva za podršku rada udruženja građana za dva miliona dinara. Sa devet miliona i dodatnih 450.000 dinara za učešće na 47. “Susretima sela” podržaćemo rad 52 udruženja, za tri više u odnosu na prošlu godinu, što znači da je većina projekata udruženja podržana sa većim iznosom sredstava – rekao je Vladimir Veličković, predsednik opštine Negotin.
Ove godine lokalna samouprava je projekte udruženja i nevladinih organizacija podržala sa 20.000 do 1,2 miliona dinara. Reč je o projektima iz oblasti socijalne, boračko-invalidske, zaštite osoba sa invaliditetom, podrške socijalno ugroženim građanima, zaštite zdravlja, kulture, promocije opštine Negotin, ekologije, održivog razvoja, turizma, protivpožarne zaštite. Ovogodišnji projekti biće realizovani do kraja godine.
Preporučujemo
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)