FENOMENALNO: Ovako je Novi Pazar proslavio rekord Novaka Đokovića
Novi Pazar čestitao Novaku Đokoviću oboren rekord Rodžera Federera po broju nedelja na prvom mestu na ATP listi.
FOTO: printskrin/RTS
Grad je izlepljen plakatima, a Novopazarci nisu zaboravili da im je Novak pomogao kada je njima bilo najteže.
Najbolji teniser sveta Novak Đoković danas je i zvanično postao rekorder po broju nedelja provedenih na prvom mest ATP liste. Srpski teniser je na prvom mestu 311 nedelja, čime je oborio rekord koji je do sada držao Rodžer Federer. Tim povodom, Novi Pazar je jutros osvanuo oblepljen plakatima sa Novakovim likom i porukama da su Novopazarci uz svog šampiona.
Novopazarci su na sebi svojstven nacin čestitali Novaku Đokoviću na istorijskom uspehu.
- Volimo te i podržavamo Novače, nikad ne možemo zaboraviti da je on pomogao Novi Pazar kad je bilo najteže.
- Novače, ceo Pazar je za tebe, navijamo i svi smo uz tebe samo nastavi tako - rekla je jedna mlada žiteljka Novog Pazara.
Ideja je potekla iz novopazarske štamparije Merak.
- Novaka pratimo od njegovih juniorskih dana i ynao sam za svaki njegov pehar. Inače, smo sami mi burazeri iz štamparije Merak igrali tenis i tako po meni je tenis jedan od najlepših sportova i u svakom slučaju ovo je jedna mala stvar koju smo mogli da uradimo za Novaka koliko je on uradio za Novi Pazar - rekao je Esad Ličina iz štamparije Merak u Novom Pazaru.
Da podsetimo, i pre dvadesetak dana Novopazarci su čestitali Đokoviću kada je osvojio Australijan open transparentom na gradskoj tvrđavi. Recimo i to da je najbolji teniser sveta bio jedan od donatora tokom epidemije koronavirusa u junu i julu prošle godine.
(RTS)
Preporučujemo
POSEBNA PORUKA ZA NAVIJAČE: Ovako je Novak zahvalio svima u Srbiji na podršci
08. 03. 2021. u 17:40
JUNAJTEDOVA RENESANSA TRAJE OD PROŠLOG DUELA SA DANAŠNjIM RIVALOM: "Svrake" su upale u krizu iz koje će se teško izvući
NjUKASL dočekuje Mančester Junajted u sredu na Sent Džejmsovom parku u trenutku kada su gosti vezali 11 utakmica bez poraza u Premijer ligi.
04. 03. 2026. u 06:30
CEO SVET U ŠOKU! Evo šta su uradile fudbalerke Irana na prvoj međunarodnoj utakmici otkako su Amerika i Izrael napali njihovu zemlju (VIDEO)
Dok traje napad na Iran, koji su započeli SAD i Izrael, ali i odgovor Irana u vidu napada na susedne zemlje koje pomažu tu agresiju, i sport i te kako oseća posledice novonastale situacije. Rat je, kako i ne bi... Ali, malo ko je očekivao ono što su uradile iranske fudbalerke.
03. 03. 2026. u 15:54
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (2)