VELIKA POBEDA BELORUSKINJE: Azarenka se "oduvala" DŽoint
BELORUSKA teniserka Viktorija Azarenka furiozno je krenula sezonu u Australiji. Ona se pobedom nad Majom Džoint (6:7 (5), 6:2) plasirala u osminu finala VTA turnira u Brizbejnu.
FOTO: Printksrin/Tviter
Ona je savladala domaću igračicu Maju Džoint sa 6:7 (5), 6:2, 6:4.Azarenka, 20. igračica sveta, pobedila je 116. teniserku na WTA listi za dva sata i 34 minuta.
Beloruskinja je bolje počela meč i već na samom startu povela sa 2:0, da bi u nastavku četiri uzastopna gema osvojila australijska igračica.
Azarenka je već u narednom sedmom gemu vratila brejk, dok su prve set lopte viđene u 12. gemu, kada Australijanka nije iskoristila tri prilike na servis protivnice.
U taj-brejku 18-godišnja Australijanka povela je sa 6:1, ali je do vođstva u setovima došla tek posle realizovane ukupno osme set lopte (7:5).
U drugom setu viđena su četiri brejka, od čega je tri napravila bivša prva teniserka sveta Azarenka.
Džoint je u odlučujućem setu prva došla do prednosti brejka u sedmom gemu, ali je u nastavku Azarenka sa tri vezana gema stigla do plasmana u osminu finala.
Azarenka je turnir u Brizbejnu osvajala dva puta, 2009. i 2016. godine. Ona će u osmini finala igrati protiv 44. teniserke sveta Čehinje Marije Buzkove.
BONUS VIDEO: Sportski skanal koji je ušao u istoriju
Preporučujemo
HRVATI DIVLjACI! Fudbaler Hajduka ne želi više da ćuti, otkrio mračnu tajnu Splita
01. 01. 2025. u 11:23
ZAGARANTOVANI GOLOVI? Spektakl na "Sent Džejmsis parku" bi trebao da obiluje velikim brojem pogodaka
"SENT Džejmsis park" će u utorak ponovo biti domaćin evropskog spektakla, pošto Njukasl dočekuje Barselonu (21.00) u prvom meču osmine finala Lige šampiona. Biće to drugi duel ova dva kluba na istom stadionu u poslednjih šest meseci, ali je ovaj daleko bitniji od prvog koji je pripao Kataloncima rezultatom 2:1.
10. 03. 2026. u 07:10
MLADI SRBIN ZAPREPASTIO AMERIKU! Biće senzacija NBA drafta, šutira bolje od svih Srba - i ne, nije sin Peđe Stojakovića (VIDEO)
Pozdrav iz zemlje košarke. Tako volimo da se hvalimo kada neko naš, ili naši, urade nešto košarkaški sjajno. A novi srpski košarkaški biser je tu. I opčinio je Ameriku.
11. 03. 2026. u 12:11
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)