"ŽELIM PRVO MESTO DO KRAJA GODINE": Alkaraz jasan pred početak turnira u Sinsinatiju
Španski teniser Karlos Alkaraz ima jedan zanimljiv ritual. Svaku svoju grend slem titulu proslavlja tetovažom.
FOTO: Tanjug/AP
U Parizu je osvojio srebrnu medalju, tako da se ovaj put nova tetovaža neće pojaviti na njegovom telu.
– Neće biti tetovaže, jer nisam osvojio zlato. Da sam pobedio na Olimpijadi, onda bih se tetovirao - rekao je Alkaraz.
Naravno, Alkarazu neuspeh u pariskom finalu protiv Novaka Đokovića nije dugo kvario raspoloženje. Ovo leto je za njega bilo više nego odlično, osvajanje titule na Rolan Garosu i Vimbldonu, srebro na Olimpijadi, niz bi mogao da se nastavi.
– Uvek želim bolje i uvek može bolje. Zaista sam imao sjajno leto, mnogo sam želeo tu zlatnu medalju – rekao je Alkaraz.
Prošle godine je od Đokovića izgubio finale u Sinsinatiju posle dobrog meča. Sada Novaka Đokovića nema na turniru. Ako Alkaraz osvoji titulu, a Janik Siner brzo ispadne, doći će do promene na vrhu svetske liste, a to je jedan od njegovih glavnih ciljeva u 2024. godini.
– Želim da bude broj 1 na kraju godine – rekao je Alkaraz.
Španski teniser Karlos Alkaraz je drugi nosilac u Sinsinatiju, na startu je slobodan, a u drugom kolu čeka boljeg iz dvoboja Gaela Monfisa i Alekseja Popirina.
BONUS VIDEO VESELI SE SRPSKI RODE: Novak Đoković je ovako proslavio zlato na Olimpijskim igrama
DA LI SE FUDBALSKA BAJKA NASTAVLjA? Bodeu će biti veoma teško da odbrani dva gola prednost na "Đuzepe Meaci"
POSLE poraza od 3:1 u Norveškoj, Inter mora da krene u potpuni juriš kada u revanšu plej-ofa Lige šampiona dočekao Bode glimt pred punim tribinama čuvene "Đuzepe Meace" (21.00).
24. 02. 2026. u 07:00
CEO SVET SE SMEJE HRVATIMA: Zbog ovoga je odložena fudbalska utakmica! (FOTO)
Najnovije vesti iz Hrvatske su takve da se ceo svet smeje.
24. 02. 2026. u 19:55
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)