KECMANOVIĆ PRVI NA TERENU: Obavljen žreb Dejvis kup meča Srbija - Slovačka
Kvalifikacioni meč Dejvis kupa između Srbije i Slovačke otvoriće naš Miomir Kecmanović, trnutno 60. igrač na ATP listi, i Lukaš Klajn koji zauzima 163. poziciju, odlučeno je žrebom koji je uz prigodnu ceremoniju održan u Sportskom centru „Ibar“ u Kraljevu.
G.Šljivić
Oni će na teren u novoj kraljevačkoj hali sportova izaći sutra u 15 sati, a potom će, u drugom singl duelu snage odmeriti Dušan Lajović, 51. na ATP listi, i Aleks Molčan, trenutno 116. svetski igrač, dok su u subotu, od 13 sati, na programu dubl meč Kecmanović/Ćaćić - Kovalik/Zelenaj i preostala dva singla.
- Dobro sam trenirao i igrao prethodnih par meseci tako da mi je veoma drago što sam ponovo dobio priliku da predstavljam svoju zemlju i daću sve od sebe da nam donesem prvi poen. Protiv Klajna nisam nikada igrao, ali znam da više voli brže podloge, tako da se nadam da ću na šljaci biti u prednosti – istakao je Miomir Kecmanović.
I naš drugi predstavnik u sutrašnjem singlu Dušan Lajović takođe deli optimizam svog reprezentativnog kolege.
- Igrao sam protiv Molčana jednom, u Hamburgu 2021. i tesno dobio u tri seta. On voli da igra na šljaci, ali mislim da je u padu forme i verujem da ćemo uspeti da pobedimo u oba meča i tako sa značajnim vođstvom dočekati drugi dan – rekao je Lajović nakon obavljenog žreba.
G.Šljivić
U taboru Slovačke ističu da je Srbija blagi favorit, ali da će se žestoko boriti u svakom poenu.
- Teren je jedino i najbolje merilo – poručio je Aleks Molčan. - I bez Novaka Đokovića Srbija je među najboljim reprezentacijama na svetu. Mislim, ipak, da imamo svoju šansu i potrudićemo se da napravimo iznenađenje.
BONUS VIDEO: MEKINRO ZA NOVOSTI: Smešno je što Novaku nije bilo dozvoljeno da igra u Americi
VLAHOVIĆ PROPUŠTA DERBI, ALI DVA SRBINA MOGU DA ODLUČE ISHOD: Milinković Savić bio heroj Napolija a sada se nada prvoj pobedi nad Juventusom
U derbiju 14. kola Serije A, italijanski velikani Napoli i Juventus sastaće se u nedelju na stadionu Dijego Armando Maradona.
07. 12. 2025. u 10:00
CEO TENIS U ŠOKU: Čuvena teniserka ugradila veštačke grudi, a onda je otkriveno i ovo! (FOTO)
Najnovije vesti iz tenisa su prilično neverovatne.
07. 12. 2025. u 13:43
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)