"ŽALOSNO JE ŠTA SE RADI ĐOKOVIĆU": Mekinro govorio o problemima sa kojima se suočio Novak ove godine
NOVAK Đoković trenutno se bori u Londonu za sedmu vimblonsku krunu, a o svemu što se u poslednje vreme dešavalo Srbinu u karijeri govorio je legendarni Džon Mekinro.
FOTO: EPA
Slavni Amerikanac ne može da veruje kroz šta je sve prošao u dosadašnjem toku sezone treći teniser sveta.
- Mislim da Novak još nije preboleo situaciju u kojoj se našao. Novak je čvrst, imao je mnogo, mnogo prilika u kojima je morao da se nosi sa publikom koja nije na njegovoj strani protiv druga dva velikana Rafe Nadala i Rodžera Federera, ali on je tu, uz njih, što nešto govori o njegovoj mentalnoj snazi - rekao je Mekinro za "Bi-Bi-Si".
Naglasio je da je sve to uticalo da Nole odigra loše Monte Karlo.
- Ali, ovo što se dešavalo poslednjih meseci niko nije mogao da očekuje. Mislim da nije bio u stanju da se nosi sa posledicama, iako je čvrsto stajao uz svoje uverenje i odluku koju je doneo. Suština je, ne mogu da zamislim da to sve nije u velikoj meri uticalo na njega i zbog toga verovatno nije dovoljno trenirao pa je u Monte Karlu izgledao malo van forme za njegove standarde.
Đoković je u prvom kolu turnira u Kneževini izgubio od Alehandra Davidoviča Fokine, a potom je u četvrtfinalu Rolan Garosa zaustavljen od Rafaela Nadala.
- Mislim da ga je na Rolan Garosu sustiglo to što je tamo stigao bez odigranog grend slem meča od prethodnog Ju-Es Opena. Sada je to sve dodatno pojačano, pretpostavljam da je pred Vimbldon dodatno pojačao sebi pritisak, posebno ako ne bude mogao da igra u Njujorku.
Za kraj je poručio nešto što bi zaista bilo neverovatno.
- Mogao bi da osvoji Vimbldon i da za nekoliko meseci bude 40. teniser sveta zbog toga što ne može da igra u SAD. To je ludo! To je žalosno! - zaključio je Mekinro.
Podsetimo, Đoković u trećem kolu igra protiv zemljaka Miomira Kecmanovića.
BONUS VIDEO: Poruka rumunske teniserke Andree Prisakariu čitaocima "Novosti"
Preporučujemo
ZBOG OVOGA JE ĐOKOVIĆ NAJVEĆI: Novak prelepim gestom za Bekerovu porodicu očarao planetu
29. 06. 2022. u 22:00
NEMA LUKSUZA, NA PODU SAMO JEDNO: Ovako izgleda soba Tare i Stefana - i ćirilica i latinica (FOTO)
30. 06. 2022. u 14:24 >> 14:26
Borba za drugo mesto se zahuktava: Partizan bez kapitena na "Karađorđu"
U nastavku Superlige Srbije fudbaleri Vojvodine će danas u Novom Sadu od 17 časova dočekati Partizan.
22. 04. 2026. u 09:39
Rusija "raznela" Nemice! Prvi put od početka rata u Ukrajini okršaj je bio "bez rukavica"
Otkako je počeo rat u Ukrajini, ili kako to Ruska Federacija zove "specijalna vojna operacija", Rusija je bila na meti mnogobrojnih sankcija. Dobar deo njih se odnosio i, još uvek, odnosi se na sport, ali... Rusi se polako vraćaju i - prvi put su za rivala imali i svoje velike protivnike na međunarodnoj sceni - aNemačka se u tom sportskom okršaju nije dobro provela.
23. 04. 2026. u 13:30
"Potvrđena idiotkinja!" Rus izvređao Melonijevu, Italija uputila protest: "Fašistički ološ, izdala birače"
ITALIJA je uputila oštar protest Rusiji nakon uvredljivih izjava ruskog TV voditelja na račun premijerke Đorđe Meloni, dok joj je predsednik države pružio podršku i osudio skandalozne komentare.
22. 04. 2026. u 08:44
Komentari (0)