TUGA! Umro dvostruki osvajač medalja sa Olimpijskih igara u Parizu

Марко Паунић
Marko Paunić

14. 11. 2024. u 11:55

Dvostruki osvajač medalja sa Paraolimpijskih igara u Parizu ove godine Mihal Dombrovski (38) preminuo je u sredu nakon kratke bolesti, javljaju poljski mediji.

ТУГА! Умро двоструки освајач медаља са Олимпијских игара у Паризу

Foto: AP

Paraolimpijski komitet Poljske objavio je tužnu vest o svom hrabrom sportisti, koji je osvojio srebro i bronzu u mačevanju u kolicima pre nešto više od dva meseca na najvećoj smotri sporta u glavnom gradu Francuske.

- Ovo je jedna od onih informacija koje nikada ne bismo želeli da delimo... Preminuo je Mihal Dombrovski, dvostruki osvajač medalja na Paraolimpijskim igrama u Parizu u mačevanju u invalidskim kolicima, kao i na svetskim i evropskim prvenstvima.

Dostignuća paraolimpijca često prate pridevi o junaštvu i prevazilaženju svih teškoća. Lomiš sebe i uvek vodiš pravu borbu. Koje reči onda upotrebiti prema Mihalu?

U poslednje vreme se bori ne samo na tabli. Od novembra prošle godine morao je da se nosi sa veoma podmuklim rakom. Uprkos svemu, učestvovao je na Olimpijskim igrama u Parizu pre nešto više od dva meseca. I osvojio je dve medalje! A ipak ova priča ima drugačiji kraj nego što bismo svi želeli...

Opraštamo se od tebe, Mihal, uz ogromnu tugu. Saosećamo sa porodicom i najmilijima u njihovom bolu. Paraolimpijska porodica izgubila je jednog od svojih najistaknutijih sinova danas - stoji u saopštenju Paraolimpijskog komiteta.

Podsećanje: In memoriam - Siniša Mihajlović

 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
DRAMA DOSTIŽE VRHUNAC: Vinisijus i Prestijani u centru pažnje pred revanš, Real brani gol prednosti na Bernabeu

DRAMA DOSTIŽE VRHUNAC: Vinisijus i Prestijani u centru pažnje pred revanš, Real brani gol prednosti na "Bernabeu"

MESTO u osmini finala Lige šampiona biće rešeno u Madridu, gde Real dočekuje Benfiku posle pobede od 1:0 u Lisabonu. Gol odluke u prvom meču postigao je Vinisijus, ali rezultat nije bio jedina tema večeri – duel je obeležio incident i prekid zbog navodnog rasističkog ispada Prestijanija prema Vinisijus, što je dodatno podiglo tenziju pred revanš.

25. 02. 2026. u 06:27

Komentari (0)

A KUD ĆU SAD JA – crtica povodom predstave Bašta sljezove boje