"RAČUNAJTE NA MENE!" Čuveni rukometaš se oprostio od reprezentacije Srbije
Srpski rukometaš Ilija Abutović završio je reprezentativnu karijeru, saopštio je danas RSS.
Foto: Profimedia
U saopštenju se navodi da se Abutović od nacionalnog dresa Srbije oprostio pre početka meča prvog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2026. protiv Letonije (38:25).
- Od svojih najranijih rukometnih početaka sanjao sam da igram za reprezentaciju Srbije i taj san sam ostvario. Bilo je veliko zadovoljstvo, ali i odgovornost nositi nacionalni dres. Želim da se zahvalim svim saigračima, trenerima, članovima stručnog štaba, medicinskom osoblju i svima koji su bili deo mog reprezentativnog puta. Iako više neću biti aktivan pomoćnik 'orlovima' na terenu, biću jedan od najvećih navijača van njega. Na mene uvek možete da računate - rekao je Abutović, koji je trenutno član Pelistera.
Abutović (36) je za selekciju Srbije odigrao 55 utakmica i postigao je 22 gola.
BONUS VIDEO: Sportski skandal koji je ušao u istoriju
Preporučujemo
"UVEK JE LEPO KAD DOĐEM U BEOGRAD!" Robert Levandovski oduševljen prestonicom Srbije
07. 11. 2024. u 10:04
KO BI SE OVOME NADAO: Klub koji sa klupe predvodi dželat Srbije i Crne Gore na pragu je ulaska u drugu fazu Lige šampiona!
Karabag, ciljajući da prekine seriju od pet utakmica bez pobede protiv holandskih timova u Evropi, dočekuje Ajaks na "Republičkom stadionu Tofik Bahramov" u okviru šestog kola Lige šampiona.
10. 12. 2025. u 07:40
HRVATSKA U ŠOKU: Evo šta su "grobari" iz Beograda uradili Bed blu bojsima, navijačima FK Dinamo Zagreb! (FOTO)
Dok Hrvatska još priča o tamošnjem derbiju, u kome su se sastali Dinamo Zagreb i Hajduk Split, kao nova tema tamošnjoj javnosti nametnula se - vest iz Srbije.
09. 12. 2025. u 20:50
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)