"TRI RUNDE RATA, NAPAD I OSMEH NA LICU!" Merenja obavljena, Srbi najavili juriš na zlata pred finala Evropskog prvenstva u boksu
Svečana ceremonija merenja bokserki i boksera uoči finalnih mečeva Evropskog prvenstva za seniorke i seniore održana je u beogradskoj hali "Aleksandar Nikolić".
FOTO: BSS / Emilija Jovanović
Ženska finala Evropskog prvenstva za seniorke i seniore 2024. u boksu u prestonici Srbije zakazana su za subotu 27. aprila. muška za nedelju 28. aprila, sa početkom od 17 časova.
Za zlatne medalje Srbiji boriće se četiri bokserke: Sara Ćirković, Kristina Nađ Varga, Natalija Šadrina i Kristina Kuluhova i tri boksera: Jovan Nikolić, Rastko Simić i Dušan Veletić.
Srpski superteškaš Dušana Veletić najavljuje žestoku borbu i spektakularan meč protiv Španca Ajube.
- Poslednjih par mečeva sam se čuvao, ali u finalu ide pun gas. Tri runde rata, napad i osmeh na licu. Garantujem publici da će uživati u meču i da ću napraviti šou. Veoma mi znači podrška, a naročito iz mog rodnog kraja. Kad god čujem da ljudi viču "Dule, Dule" mnogo bolje boksujem. Očekujem normu za Olimpijadu i zlatnu medalju. Što se tiše Španca sa kojim boksujem, jako je dobar. Na prošlom Evropskom
prvenstvu je uzeo srebrnu medalju i verovatno će ove godine biti tako – rekao je srpski reprezentatiavac Veletić.
Tihi heroj srpskog ringa Jovan Nikolić spreman je za završni udarac na EP u Beogradu.
- Vodio sam ozbiljne ratove u ringu prethodnih dana, ali osećam se kao da sam samo radio neki malo jači trening. U par navrata sam više čuo publiku nego trenera. Imamo dobar plan za finale, uz pomoć selektora i trenera idem ka zlatnoj medalji – istakao je srpski šampion u kategoriji do 71 kg koji će se za zlato boriti protiv Gruzijca Eškerhana Madijeva.
Mladi biser srpskog boksa Rastko Simić u kategoriji do 80 kg briljirao je u prethodnim borbama. U borbi za zlato rukavice će ukrstiti sa Hrvatom Gabrijelom Veočićem.
- Osećam se odlično pred finalni meč, dva dana sam iskoristio da se dobro odmorim, ali i pripremim. Nadam se da će publika doći u još većem broju jer mi je jako pomogla u prošlom meču. Očekujem i da će pola mojih Lozničana doći da me bodri. Idemo ka zlatu – zaključio je Simić.
Bonus video: Defile ruskih boksera uz ovacije beogradske publike
Preporučujemo
LEGENDA KOŠARKE ŠOKIRALA EVROPU: Evo snimka na kome krade parfeme u Beogradu (VIDEO)
27. 04. 2024. u 15:40
RIM SANjA LIGU ŠAMPIONA: Vučica dočekuje neroverde u idealnom trenutku
Roma će od 18 časova na "Olimpiku" pokušati da veže dve pobede i dodatno učvrsti kandidaturu za plasman u Ligu šampiona, dok Sasolo stiže u Rim uzdrman posle teškog poraza od Juventusa. Razlika u formi i ambicijama deluje jasno, ali istorija međusobnih duela upozorava da opuštanja ne sme biti.
10. 01. 2026. u 07:12
AMERIKANCI U ŠOKU: Evo šta je Vladimir Putin upravo uradio
Rusija i Amerika, ali i Francuska, deo su najnovije vesti koja velikom brzinom obilazi planetu.
08. 01. 2026. u 23:35
VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice
BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.
09. 01. 2026. u 08:42
Komentari (0)