BRAVO! Arsalan doneo Srbiji bronzu na Svetskom prvenstvu u rvanju

23. 09. 2023. u 19:32

Reprezentativac Srbije u rvanju Ali Arsalan osvojio je bronzu na Svetskom prvenstvu 2023. čiji je domaćin Beograd.

БРАВО! Арсалан донео Србији бронзу на Светском првенству у рвању

Foto Tanjug

On je do odličja došao u nadmetanju grčko-rimskim stilom, u konkurenciji rvača do 72 kilograma.

Arsalan, treći na svetskoj rangi listi, zauzeo je upravo treće mesto nakon što je u borbi za odličje savladao sa 9:9 japanca Šinga Haradu.

Ovo je već treća medalja za Srbiju na ovom šampionatu sveta, a ukupno 109. za našu zemlju na velikim takmičenjima.

Srpski reprezentativac je na putu do bronzanog odličja prvo savladao Iranca, Sorabija. Potom je u četvrtfinalu u veoma neobičnom meču izgubio od Roberta Fritča iz Mađarske sa 13:10 iako je vodio sa 10:5. U repesažu je pobedio Jamola Jumabeava iz Uzbekistana, takođe tehničkim tušem sa 12:3, da bi u potpunosti zablistao u duelu sa bronzu.

Arsalan je 2022. godine osvojio zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Beogradu, a na Evropskom prvenstvu održanom u Budimpešti završio je sa osvojenom bronzom.

Priliku da dođe do bronze imaće u težinskoj kategoriji do 63 kilograma i naš reprezentativac Georgij Tibilov.

Bonus video: Novak Đoković - Pet tajni zbog kojih je najbolji na svetu

ČUDO U BEOGRADU: Ruska himna prestala da se intonira tokom dodele zlata, a onda se desilo - ovo (VIDEO)

ČUDO U BEOGRADU: Ruska himna "prestala" da se intonira tokom dodele zlata, a onda se desilo - ovo (VIDEO)

Rusija ovih dana sa ponosom ističe da na Evropskom prvenstvu u boksu čiji je domaćin Srbija njeni takmičari mogu da nastupaju uz sva državna znamenja, a i pod imenom zemlje iz koje su, kao i da se himna Ruske Federacije intonira kada neko od Rusa dođe do zlatne medalje. Međutim, baš sa tom himnom desio se jedan neočekivani problem. A onda je usledila vrlo emotivna scena...

28. 04. 2024. u 19:44