OVO NIKO NIJE OČEKIVAO: Kanađanka svetska prvakinja u slalomu
KANADSKA skijašica Lorans Sen-Žermen osvojila je zlatnu medalju u slalomu na Svetskom prvenstvu u alpskom skijanju.
FOTO: Tanjug/AP
Sedmostruka šampionka sveta Mikejla Šifrin osvojila je srebro sa 57 stotinki zaostatka, iako je posle prve trke bila vodeća sa 61 stotinkom prednosti ispred Sen-Žermen, odnosno 19 ispred Vendi Holdener.
Švajcarkinja je u drugom laufu bila na dobrom putu da osvoji zlato, ali je pogrešila i ostala bez plasmana. Ostaju joj za utehu dva srebra, iz kombinacije i paralel slaloma.
Njenu grešku iskoristila je Nemica Lena Dir i okitila se bronzom, njenom prvom solo medaljom, posle tri timske.
Mikejla Šifrin je SP završila kao najuspešnija takmičarka, sa tri medalje. Pre dva dana osvojila je zlato u veleslalomu, dok je u Super-džiju stiga do bronze. Trku u spustu nije završila.
Šampionat sveta završava se u nedelju, muškim slalomom u Kurševelu.
Preporučujemo
REAL NEĆE PROPUSTITI OVU PRILIKU: Madriđani večeras mogu do prvog mesta na tabeli!
LIDER čeka ponedeljak da odigra svoj meč, ali Madriđani imaju šansu da već u večeras preuzmu vrh. Na "Bernabeu" stiže zahuktala ekipa Sosijedada (21.00), neporažena na poslednjih 11 mečeva u svim takmičenjima.
14. 02. 2026. u 08:00
TENIS JE ZATEČEN: Novak Đoković digao ruke!
Najnovije vesti iz tenisa tiču se najboljeg igrača sveta svih vremena.
11. 02. 2026. u 16:13
HTELA DA OPROSTI PRELjUBU? Šta se stvarno desilo između Ane i Bastija
ŠTA se stvarno desilo između Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera?
13. 02. 2026. u 07:51
Komentari (0)