CRNOGORCI STREPE ZA SVETSKO PRVENSTVO: "Ajkule" u Splitu izgubile od vaterpolista Grčke, sada im nije svejedno

S. K.

08. 09. 2022. u 17:11

CRNOGORCI danas nisu uspeli da izvade kartu za SP iduće godine u Fukuoki. "Ajkule" su u razigravanju za plasman od 5. do 8. mesta izgubile od Grčke sa 14:12 (1:2, 2:3, 6:2, 5:5). Puleni Vladimira Gojkovića poslednju šansu imaće u subotu, kada će se u meču za 7. mesto sastati sa Gruzijom.

ЦРНОГОРЦИ СТРЕПЕ ЗА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО: Ајкуле у Сплиту изгубиле од ватерполиста Грчке, сада им није свеједно

U prvom poluvremenu Crnogorci su diktirali ritam i vodili sa 5:3. Međutim, u trećoj četvrtini su se raspucali Heleni i serijom 4:0 preokrenuli rezultat u svoju korist - 7:5. Srebrni sa Olimpijskim igara u Tokiju i bronzani sa SP u Budimpešti do kraja meča su odlevali svim napadima Crnogoraca.

Kod Grka najefikasniji je bio Genodinuas sa pet golova. Kod Crnogoraca istakao se golman Tešanović sa 14 odbrana.