POLJSKA I SLOVENIJA PRIREDILE MEČ ZA PAMĆENJE! Poznato na koga će Srbija u finalu ukoliko pobedi Italiju!

18. 09. 2021. u 21:33

ODBOJKAŠI Slovenije igraće u finalu Evropskog prvenstva, pošto su u polufinalu u Katovicama sa 3:1 (15:25, 32:30, 25:16, 37:35) savladali domaćina Poljsku.

ПОЉСКА И СЛОВЕНИЈА ПРИРЕДИЛЕ МЕЧ ЗА ПАМЋЕЊЕ! Познато на кога ће Србија у финалу уколико победи Италију!

Baš kao i pre dve godine, Slovenija je u polufinalu Evropskog prvenstva savladala Poljsku i boriće se za zlato u nedeljnom finalu.

Poljaci su u meč ušli kao favoriti, pored odlične igre imali su na svojoj strani i domaći teren ali su Slovenci hrabrom igrom došli do pobede 3:1.

Poljska je ubedljivo osvojila prvi set 25:15, ali je usledio veliki preokret Slovenaca, koji su drugi deo igre uzeli posle velike borbe i igre na razliku - 32:30.

Na krilima osvojenog seta Slovenija dobija i treći set, prilično ubedljivo - 25:16, da bi vrhunac bio viđen u četvrtom setu.

Ponovo se igralo na razliku, na 29:28 Slovenci su mislili da su dobili meč, ali je video-provera potvrdila da je igrač Slovenije dotakao mrežu, pa je meč nastavljen.

Ipak, nekoliko minuta kasnije, Slovenija koristi desetu meč-loptu i sa 37:35 odlazi u finale kontinentalnog šampionata.