SRBIJA POBEDOM POČELA EP: Odbojkaši srušili Belgiju i krenuli u pohod ka odbrani zlata

02. 09. 2021. u 19:37 >> 22:30

ODBOJKAŠI Srbije pobedili su Belgiju sa 3:1 (25:13, 25:18, 21:25, 25:20) u prvom kolu grupe A na Evropskom prvenstvu.

СРБИЈА ПОБЕДОМ ПОЧЕЛА ЕП: Одбојкаши срушили Белгију и кренули у поход ка одбрани злата

Izabranici Slobodana Kovača su odigrali dobar meč. Samo je u trećem setu bio prisutan mali pad, ali i tada su naši momci mogli da okončaju set u svoju korist.

Dosta toga dobrog je viđeno u igri Srbije. Funkcionisao je servis sjajno, posebno u uvodna dva seta. Dobar je bio i blok, kao i prijem.

Ukoliko Srbija bude na svakom meču u prvom, trećem i četvrtom setu malo ko će moći da sruši naše odbojkaše.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je sjajni Uroš Kovačević sa 28 poena, pratio ga je Marko Ivović sa 13. Kod Belgijanaca najviše se istakao Sem Dero sa 15.

Srbija naredni meč igra sutra protiv Ukrajine (20.30), dok će Belgija odmeriti snage sa Portugalom (petak, 17.30).

ČETVRTI SET: Belgija - Srbija 13:25, 18:25, 25:21, 20:25

20:25 - Pobeda Srbije u prvoj utakmici na EP!

14:19 - Napravila je Belgija seriju 4:0, ali je to prekinuo odličnim smečom Marko Ivović.

10:16 - Održavaju izrabanici Slobodana Kovača prednost i hitaju ka prvoj pobedi na Evropskom prvenstvu.

7:12 - Dominira Srvija u ovom setu. Lete naši momci po terenu i opet su u sjajnom ritmu kao u prva dva segmenta susreta.

2:5 - Nije gubitak seta mnogo uticao na naše odbojkaše. Dobro su otvorili četvrti deo meča.

TREĆI SET: Belgija - Srbija 13:25, 18:25, 25:21

25:21 - Posle dva sjajna seta malo ko je mogao da očekuje da će Belgija dobiti set. Ipak, to se desilo, pa će se igrati četvrti set.

20:19 - "Orlovi" prilaze na poen zaostatka. Sjajan blok Nikole Jovovića.

16:14 - Dva vezana bloka Srbije. Najpre je to uradio Atanasijević, a potom i Lisinac, što je nateralo trenera Belgije da zatraži tajm-aut.

13:9 - Ulaskom Atanasijevića promrdala se naša selekcija. Vezao je dva odlična servisa igrač Belgoroda i smanjio razliku Belgije.

12:6 - Održava rival Srbije prednost stečenu na početku utakmice, čak je i povećava. Naši su malo pali i Belgija je to iskoristila.

5:2 - Početak trećeg seta protiče u nešto boljoj igri Belgijanaca koji imaju tri poena prednosti.

DRUGI SET: Belgija - Srbija 13:25, 18:25

18:25 - Srbija lako dolazi do ubedljive prednosti! Odličan drugi set odigrali su naši odbojkaši, posebno drugi deo.

17:21 - Drže sada "orlovi" prednost na svojoj strani i krpunim koracima koračaju ka 2:0 u setovima.

14:17 - Srbija ide na dva razlike. Ipak, nikako izabranici Slobodana Kovača da se odlepe u ovom delu meča.

13:14 - Belgijanci se ne predaju, no vidi se da je naša selekcija kvalitetni rival i igraju veoma dobro za sad. Sjajan je u drugom setu Marko Ivović-

8:9 - Imala je Srbija prednost od tri razlike, ali je sa dve vezane greške dozvolila protivniku da se primakne na poen zaostatka.

3:4 - Drugi set je počeo i na početku se igra poen za poen.

PRVI SET: Belgija - Srbija 13:25

13:25 - Odličan set odigrali su naši odbojkaši - bez greške! Belgija je pokušavala da nađe način kako da nas zaustavi, ali za sada rešenje ne mogu da nađu.

9:18 - Ništa se nije promenilo u igri i Srbija polako, ali sigurno hita ka osvajanju prvog seta.

3:13 - Fantastična igra naših momaka. Iz svih oružja pucaju i rival ne zna šta ga je snašlo.

2:6 - Izabranici Slobodana Kovača su odlično otovrili meč. Belgija ima dosta problema sa sjajnim servisom naše selekcije.

0:2 - Srbija je počela dobro meč. Naša selekcija je do poena došla posle odličnog bloka Podraščanina, a onda i as servisa Ivovića.