ZVEZDA U FINALU: Igokea prišla u trećoj četvrtini pa potonula u poslednjoj deonici

11. 05. 2021. u 18:20 >> 19:22

KOŠARKAŠI Crvene zvezde plasirali su se u finale ABA lige posle ubedljive pobede nad Igokeom, mada krajnji rezultat 76:53 ne oslikava pravi odnos snaga na terenu.

ЗВЕЗДА У ФИНАЛУ: Игокеа пришла у трећој четвртини па потонула у последњој деоници

Igokea je u trećoj četvrtini propustila priliku da preokrene rezulta nakon što je sjajnom serijom smanjila prednost sa 18 na tri poena minusa.

Najzaslužniji što nije bilo tako je Dejan Davidovac, junak Crvene zvezde u ovom meču, li i očajna poslednja deonica ekipe iz LAktaša koja je u tom periodu igre ubacila samo dva poena?!

Zabeležio je 22 poena Davidovac, pratio ga je Lojd sa 15. S druge strane Klemons 15. Karmajkl 12..

Finalna serija počinje u nedelju, u hali Aleksandar Nikolić

ČETVRTA ČETVRTINA

33. MINUT - Ekspresno Zvezda vraća visoku prednost zahvaljujući pre svih Davidovcu.

32. MINUT - Stegla je Zvezda odbranu, a Davidovac rešava napad. Sa 19 poena on je najefikasniji igrač utakmice i najzaslužniji što Zvezda ima prednost.

31. MINUT - Prvi poeni Crvene zvezde iz kontranapada na utakmici i prvi poeni iz igre posle šest minuta. Uzvraća Jovanović s druge strane.

TREĆA ČETVRTINA (9:16)

30. MINUT - Niko pravi treći faul. Na liniju za penale ide Jovanović i pogađa jedno. Pot šutira za tri ali lopta izlazi iz obruča. Koš iz igre se čeka pet minuta...

28. MINUT - Posustaje Igokea, ali ni Zvezda to ne koristi da vrati osetljiviju prednost.

26. MINUT - Tehničku grešku zaradio je Branko Lazić zbog prigovora. To je četvrti faul Zvezdfinog kapitena i on se seli na klupu.

25. MINUT - Dobrić zaboravljen na šutu za tri, ali Ilić u sledećem napadu vraća. Ne da se Igokea, ali Dobrić opet pogađa trojku?!

24. MINUT - 48:44 Karmajkl sa kapice smanjuje na četiri. Rezultat drugog poluvreman je 9:0 za goste!

23. MINUT - Trojkom Klemonsa i dvojkama Jošila Igokea smanjuje na šest poena, Zvezda bez poena skoro tri minuta u drugom poluvremenu.

DRUGA ČETVRTINA (24:23)

20. MINUT - Klemons pogađa trojku sa osam metara, Hol s druge strane pogađa za dva i poluvreme završava rezultatom 48:35.

19. MINUT - Davidovac precizan sa linije penala - dva od dva. S druge strane Lazić pravi treći faul. On je posle Dobrića drugi igrač Zvezde sa tri penala. Karlmajkl ne koristi prvo, ali pogađa drugi put.

18. MINUT - Džordan Lojd promašuje tablu i daje Klemonsu priliku da smanji na 11 razlike. Usledio je napad u kome su klemons i ilić realizovali alej-ap. Prenost je posle duže vremena jednocifrena.

16. MINUT - Tajm-aut je uzeo Radonjić posle faula na Klemonsu pri vođstvu crveno-belih 40:24. Precizan je oba puta najbolji košarkaš Igokee na ovom meču. Davidovac prvi put promašuje u drugoj četvrtini.

15. MINUT  - Grej promašuje trojku, Igokea je sada na 1/7 iza linije.

14. MINUT - Davidovac donosi najveću prednost Zvezdi od plus 17.

13. MINUT - Lojd pogađa dva slobodna bacanja, zatim krade loptu pa biva fauliran.

11. MINUT - Trojkom Davidovca crveno-beli stižu na +15.

PRVA ČETVRTINA (24:12)

10. MINUT - Promašio je oba slobodna bacanja Karmajkl, a s druge strane Noko brutalno zakucava uz faul Greja. Crveno-beli vode 24:12. Zvezda igra mnogo bolje nego pre nekoliko dana u Laktašima!

9. MINUT - Jošilo promašuje zicer što kažnjava Ognjen Dobrić trojkom i to je 21:12.

8. MINUT - Noko još jenom pogađa za dva i donosi plus sedam crveno-belima posle čega Bajić zove tajm-aut.

7. MINUT - Prva trojka Igokee, Grej je pogodio za 14:11. Pokušao je Lojd sa velike daljine da vrati trojku, a u nastavku akcije Noko pogađa za dva.

5. MINUT - 11:8 Jošilo polaže za 9:8 u sledećoj akciji nesportski faul Karmajkla.

4. MINUT - 9:6 Karmajkl je postigao sve poene za Igokeu, s druge strane, Lojdu se na listi strelaca Zvezde pridružili Noko i Volden.

3. MINUT - 5:4 Jedini strelci na meču za sada su Lojd sa pet i Karmajkl sa četiri poena.

2. Minut - Karmajkl postiže pšrve poene na meču, uzvraća Lojd.

1. MINUT - Počela je utakmica, bez poena protekao je prvi minut.

Budućnost je već u finalu pošto je posao protiv Mornara obavila u dve utakmice.

Crvena zvezda je u prvoj utakmici pobedila u "Pioniru", a u drugoj je Igokea bila bolja u Laktašima.