KUVA SE U PARTIZANOVOJ GRUPI: Trento iznenadio Lokomotivu

20. 01. 2021. u 22:18

ITALIJANSKA ekipa umalo ispustila prednost od 22 poena razlike.

КУВА СЕ У ПАРТИЗАНОВОЈ ГРУПИ: Тренто изненадио Локомотиву

Košarkaši Trenta savladali su Lokomotivu iz Kubanja rezultatom 96:84 u utakmici drugog kola Top 16 faze Evrokupa i tako zakomplikovali situaciju u Grupi F, u kojoj se pored pomenutih timova nalaze i Partizan i francuski Metropolitan.

Odlično je italijanski klub počeo meč, nakon prve četvrtine imao je prednost od 15 poena a do poluvremena razlika se uvećala. Izabranici Nikole Brijence su do završetka prvih 20 minuta bilo je čak +22.

Međutim Lokomotiva se nije predavala, bile su "mašinovođe" na pragu preokreta, približili su se na 81:78, ali kao da za više nije bilo snage.

Najbolji pojedinac susreta bio je Trentov Luk Mej sa 25 poena, a uz to je upisao i čak 15 skokova. Pratio ga je Džejkori Vilijams sa 17 poena.

Kod Lokomotive istakao se Džamal Kraford. Iskusni Amerikanac ubacio je 20 poena.

Trento se prvom pobedom u Top 16 fazi izjednačio sa Partizanom sa skorom 1:1, na prvom mestu je Metropolitan koji ima maksimalan učinak. Iznenađujuće, Lokomitiva je na začelju tabela sa dva poraza iz isto toliko utakmica.