PARTIZAN STARTOVAO POBEDOM U TOP 16 FAZI EVROKUPA: Crno-beli pregazili Trento, odličan debi Perkinsa

Č. V.

13. 01. 2021. u 19:55 >> 22:08

KOŠARKAŠI Partizana lako su izašli na kraj sa Trentom, pošto su pobedili sa 71:43 u prvom kolu Top 16 faze Evrokupa.

ПАРТИЗАН СТАРТОВАО ПОБЕДОМ У ТОП 16 ФАЗИ ЕВРОКУПА: Црно-бели прегазили Тренто, одличан деби Перкинса

Konačno su crno-beli ličili na ozbiljan tim. Izabranici Saša Filipovskog su igrali sjajno posebno u odbrani, što pokazuje broj postignutih poena gostiju.

Na ovom meču za Beograđane je debitovao Džoš Perkins i odigrao je odličnu utakmicu. Ako je suditi po ovom duelu Amerikanac će biti veliko pojačnje za klub iz Humske.

Nekadašnji student Univerziteta Gonzaga je susret okončao sa 11 poena i šest asistencija, a dodao je i pet skokova.

Tim koji sa klupe predvodi Nikola Brienca se nije pokazao kao dostojan rival i Partizan je ostvario četvrtu pobedu nad Italijanima u poslednjih pet susreta.

Najefikasniji u pobedničkom timu je bio Vil Mozli sa 12 poena, dok je pomenuti Džoš Perkins dodao 11. Na drugoj strani najbolji je bio Džekori Vilijams sa 15 poena, pratio ga je Geri Braun sa sedam.

Crno-beli u narednom meču igraju protiv Metropolitana u Francuskoj, dok Trento dočekuje Lokomotivu.

Partizan - Trento 71:43 (24:16, 11:4, 19:10, 17:13).

Dvorana: Hala sportova "Ranko Žeravica". Bez publike. Sudije: Karlos Peruđa (Španija), Amit Balak (Izrael) i Sinan Isguder (Turska).

Partizan: Mika 4, Miler-Mekintajer 9, Zagorac 5, Pejdž 9, Dangubić 8, Stefanović -, Veličković -, Perkins 11, Janković 8, Tomas 5, Trifunović -, Mozli 12.

Trento: Paskolo 3, Konti 2, Braun 7, Foraj -, Sanders 4, Mecanote 5, Morgan -, Vilijams 15, Ladurner 2, Mej 5.

ČETVRTA ČETVRTINA: Partizan - Trento 71:43

71:43 - Ubedljiva pobeda Partizana!

66:43 - Pobednik je odavno rešen, samo je pitanje sa kojom ralzikom će se završiti utakmica.

61:41 - Prelepo je na drugi obruč poentirao Dangubić nakon odličnog prodora.

57:38 - Dolična utakmica Mozlija. Pogodio je centar Partizana oba slobodna bacanja. Crno-beli su do sada u ovom kvartalu postigli tri poena i svaki je bio sa linije penala.

55:38 - Ovoga puta je Geri Braun bio precizan van linije 6,75. Trento se malo vraća u život u poslednjem periodu.

54:33 - Četvrta četvrtina počela je trojkom Mecanotea. Gostu uglavnom nisu mogli ništa da pogode.

TREĆA ČETVRTINA: Partizan - Trento 54:30

54:30 - Sjajna igra u odbrani izabranika Saše Filipovskog. Gosti su posle dužeg vremena poentirali preko Sandersa.

47:28 - Još jedan alej-up i ponovo je "poleteo" Mozli, samo se za razliku od prvog puta u ulozi asistenta našao Dangubić. Isto su ponovili igrači Partizana ponovili u narednom napadu, ali sada je Perkins nabacio loptu na obruč koji je ukucao centar domaćih. Trener gostiju Nikola Brienca mora da zatraži minut odmora.

43:28 - Crno-beli u trećoj četvrtini ne mogu da nađu rešenje za centra gostiju Vilijamsa.

42:26 - Sjajna akcija domaćih koju je atraktivnim zakucavanjem završio Vil Mozli.

40:26 - Dobru odbranu Trenta je trojkom razbio Nemanja Dangubić. Problem Partizana u dosadašnjem toku meča je branjenje defanzivnog skoka.

37:22 - Miler-Mekintajer je prvi koji je poentirao u drugom poluvremenu. Na druoj strani težak šut preko Tomasa je pogodio Mej.

DRUGA ČETVRTINA: Partizan - Trento 35:20

35:20 - Opet Perkins. Već je došao do devet poena Amerikanac. To je ujedno bio poslednji koš u drugom periodu, koji je okončan sa 11:4.

32:20 - Vratio se Perkins na parket i odmah prekid serije bez koša. Odlično za sada deluje poslednje pojačanje Partizana.

30:20 - Jedno od dva slobodna bacanja je iskoristo Miler-Mekintajer, te je Partizan ponovo stekao dvocifrenu prednost.

29:20 - Dugo se igralo bez poena, tu seriju prekinuo je Mecanote i odmah je Sašo Filipovski zatražio tajm-aut.

27:18 - Perkins je trojkom otvorio drugi period. Gosti su pogodili za dva.

PRVA ČETVRTINA: Partizan - Trento 24:16

24:16 - Okončana je prva četvrtina košem Zagorca. Opet je Perkins asistirao. Amerikanac se u uvodnim minutima u crno-belom dresu dobro pokazao.

22:14 - Drugu trojku za goste postigao je Davide Paskolo, na drugoj strani je lako poentirao Zagorac nakon nove odlične asistencije Perkinsa.

20:11 - Odlična igra Partizana u prvom periodu. Prve poene postigao je i novajlija Perkins, bio je polovičan sa linije penala.

17:10 - Ušao je Perkins prvi put u igru od kada je igrač Partizana i odmah je izveo sjajan potez. Odlično je proigrao Mozlija, koji je zakucao.

15:10 - Serija gostiju 5:0 nakon minuta odmora, prišli su na pet poena minusa.

15:5 - Sjajno otvaranje utakmice Partizana. Novu trojku pogodio je Pejdž i trener Trenta Nikola Brienca bio je prinuđen da pozove tajm-aut.

9:3 - Gosti su takođe posle dužeg vremena došli do prvih poena. Trojku, ujedno prvu na meču je postigao Feri Braun. Ipak, istom merom je uzvratio najbolji šuter crno-belih Markus Pejdž. Potom je van linije 6,75 precizan bio i Nemanja Dangubić.

6:0 - Tek posle nešto više od dva minuta igre pali su prvi poeni u Hali sportova "Ranko Žeravica". Jedini strelac je Kodi Miler-Mekintajer.