SRBI IZAŠLI NA TEREN ZA NOVU GODINU: Pokuševski opravdao minutažu, Bjelica solidan u porazu Kingsa (VIDEO)

01. 01. 2021. u 08:07

NOVOGODIŠNjA noć donela nam je pet NBA duela, dvojica srpskih košarkaša izašla su na teren. Oklahoma je poražena od Nju Orleansa 113:80, a Sakramento Kinsi su izgubili od Hjuston Rokitsa 122:119.

СРБИ ИЗАШЛИ НА ТЕРЕН ЗА НОВУ ГОДИНУ: Покушевски оправдао минутажу, Бјелица солидан у поразу Кингса (ВИДЕО)

U timu Peliksansa zapažen je bio Brendon Ingram. Ubacio je nekadašnji košarkaš Lejkersa 20 poena, tri manje dodao je Erik Bledso, a sa druge strane Al Horford je Oklahomu vodio sa 17 poena.

Imali su u prvom poluvremenu košarkaši oklahome egal, a u završnici su Pelikansi "ubacili u petu" i na kraju im je meč pripao rezultatom 113:80.

Pokuševski je i na ovoj utakmici imao dobre momente gde je pokazao ono što se i od njega očekuje – da iskoristi svoje predispozicije, visinu i plejmejkerske sposobnosti. Srbin je dobio 20 minuta i iskoristio ih je za tri poena, pet skokova i četiri asistencije, uz šut 1-4.

Bilo je odličnih pikenrol momenata i asistencija.

Imaju Kingsi za čime da žale, vodili su sa 104:97, na kraju su ipak posustali i propustili priliku da dođu do učinka 4-1.

Finiksu je pobedu nad Jutom doneo Buker sa 25 poena, parirao je Mičel sa 23, adut Toronta bio je VanVlit sa 25 poena.