PARTIZAN PREKINUO SERIJU PORAZA: Crno-beli savladali FMP i došli do prve pobede u ABA ligi

17. 10. 2020. u 23:01 >> 11:18

KOŠARKAŠI Partizana pobedili su FMP sa 103:90u Železniku u 3. kolu ABA lige.

ПАРТИЗАН ПРЕКИНУО СЕРИЈУ ПОРАЗА: Црно-бели савладали ФМП и дошли до прве победе у АБА лиги

Viđena je dobra utakmica sa dosta poena. Ono što je najvažnije za Vladu Šćepanovića i njegov tim jeste da je serija od dva poraza u regionalnom takmičenju prekinuta.

Bili su crno-beli bolji rival tokom većeg dela utakmice i apsolutno zasluženo slavili.

Partizan je na odmor otišao sa četiri poena prednosti - 48:44. Ipak, treća četvrtina bila je sjajna za goste kada je napad u pitanju.

FMP je pokušao da se vrati u poseldnjem kvartalu. Na nešto više od dva minuta je domaćin došao na minus sedam, ali je onda Filip Čović zaradio isključujuću grešku, pa je tim iz Humske posle serije slobodnih bacanja rešio pitanje pobednika.

Nema šta, sada se lakše diše u taboru crno-belih, pošto je ostvaren ubedljiv trijumf nakon nešto lošijeg početka sezone.

U pobedničkom timu se najviše istakao Kodi Miler-Mekintajer koji je meč okončao sa 23 poena, pratio ga je Rade Zagorac sa 15. Na drugoj strani najbolji je bio Nemanja Nenadić sa 26 poena, dok je Okben Ulubaj postigao 17 poena.

Obe ekipe sada imaju skor 1-2.

Zapratite Novosti sport na Fejsbuku

RUS, OLIMPIJSKI ŠAMPION, ŠOKIRAO SVET: Ovim potezom sludeo one koji dele sankcije Rusima

RUSIJA i Ukrajina su i dalje izvori najvažnijih vesti na svetu, zbivanja iz tih država se prate iz minuta u minut, uživo, ali postoje i prateći događaji do kojih su dovela vojna dejstva, a koji privlače ogromnu pažnju svetske javnosti. Sport je jedan od segmenata života na koje je rat takođe uticao, a predstojeće Olimpijske igre - Pariz 2024, posebno su zanimiljive ovih dana, zbog "ruske situacije".

24. 04. 2024. u 13:44