PARTIZAN BEZ ŠANSE U RUSIJI: Uniks ubedljivo savladao crno-bele

14. 10. 2020. u 17:58 >> 19:48

KOŠARKAŠI Partizana poraženi su u Kazanju od Uniksa sa 93:70 i upisali su drugi neuspeh u ovom takmičenju.

ПАРТИЗАН БЕЗ ШАНСЕ У РУСИЈИ: Уникс убедљиво савладао црно-беле

Od starta meča je domaći tim zaigrao agresivnije u odbrani i to mu je omogućilo da dođe do lakih poena. Crno-beli nisu za to imali odgovor.

Ipak, postavio je Vlado Šćepanović u drugoj četvrtini zonsku odbranu, pa je sastav iz Rusije imao problema. To je rezultiralo da gosti na odmor odu sa pet poena zaostatka - 37:32.

Očekivalo se da će Partizan na krilima dobre igre da nastavi u istom ritmu, ali se to nije desilo. Uniks je sve više povećavao razliku i već posle pola treće četvrtine je bilo jasno da će tim iz Kazanja dobiti utakmicu.

Treba reći da za ovaj meč nisu konkurisali Rašon Tomas i Brajan Angola, koji su ostalo u Beogradu, ali i da su bili u sastavu teško da bi ishod bio drugačiji.

Nije bilo energije u igri crno-belih. Pred Šćepanovićem je dosta posla.

Najefikasniji u pobedničkom timu je bio Ajzea Kenan sa 23 poena, pratio ga je Džordan Morgan koji je postigao 22. Na drugoj strani najbolji je bio Nikola Janković sa 12 poena, dok je Ognjen Jaramaz dodao 11.

Partizan sada ima učinak 1-2, a Uniks 2-1.

ČETVRTA ČETVRTINA: 22:13, 37:32, 67:53, 93:70

93:70 - Kraj utakmice

87:68 - Pogodio je dodatno bacanje Morgan i crno-beli ponovo imaju veliki zaostatak za rivalom.

77:65 - Trojka Jaramaza, ali Partizan nikako ne uspeva da spusti razliku ispod deset. Uniks na svaki nalet gostiju ima odgovor.

71:59 - Nakon poena Mike crno-beli su došli do zaostatka od 12 poena.

69:56 - Poslednji period je počeo poenima Morgana, ali je trojkom uzvratio Markus Pejdž.

TREĆA ČETVRTINA: 22:13, 37:32, 67:53

67:53 - Serijom 6:0 crno-beli su okončali treći period i ostali koliko toliko na pristojnom zaostatku.

67:48 - Gordićevim poenima sa linije penala gosti su uspeli da spuste razliku na ispod 20.

62:40 - Sada već postaje ozbiljno loše za Partizan. Uniks je počeo da pogađa iz svih pozicija.

56:37 - Ništa ne ide crno-belima. Tim iz Kazanja je došao do 19 poena prednosti i teško da gosti sa ovakvom igrom mogu da se nadaju preokretu.

51:36 - Posle trojke Holanda ruski tim je došao do maksimalnih 15 razlike. Partizan baš kao u prvom periodu ima dosta problema u napadu.

44:34 - Nakon poena na obe strane Dangubić je "prodao" loptu i omogućio Braunu da ponovo odvede Uniks na plus 10.

DRUGA ČETVRTINA: 22:13, 37:32

37:32 - Gotovo je prvo poluvreme poenima Ajzee Kenana sa linije penala.

33:29 - Vratio se Partizan dobrom igrom u odbrani i lakim poenima u napaddu preko Mekintajera i raspoloženog Nikole Jankovića.

32:24 - Nekoliko minuta nije bilo koša na obe strane, a onda je najpre pogodio Holand, potom i Nikola Janković.

30:22 - Seriju domaćih bez poena prekinuo je Morgan, koji je do koša stigao nakon ofanzivnog skoka, posle promašaja Žbanova.

28:22 - Sada se Uniks muči u napadu. Sjajnu alej-up kombinaciju odigrali su Mekintajer i Mika, gde je centar Partizana atraktivno zakucao.

28:18 - Jankovići za sada jedino pogađaju za crno-bele u drugoj četvrtini.

25:15 - Na drugoj strani je atraktivno zakucao Nikola Janković posle odlične akcije Partizana.

25:13 - Prve poene u drugom kvartalu postigao je Smit. Amerikanac iz redova ruskog tima je bio precizan sva tri puta sa linije penala nakon što ga je pri šutu van linije 6,75 faulirao Dangubič.

PRVA ČETVRTINA: Uniks - Partizan 22:13

22:13 - Nemanja Dangubić se upisao u strelce kod Partizana i to je ujedno bio poslednji koš u prvoj četvrtini.

22:11 - Brza četiri poena je postigao Džamar Smit. Beograđani se baš muče u napadu.

18:10 - Konačno su crno-beli došli do lakih poena. Nikola Janković je ostao sam pod košem posle sjajnog otvaranja iz pika i ostao je samo ispod koše, te mu nije bilo teško da poentira.

15:8 - Imaju problema izabranici Vlade Šćepanovića sa odbranom rivala na startu meča. Sa druge strane Uniks lako dolazi do poena. Trener crno-belih je prinuđen da zatraži prvi tajm-aut na utakmici

13:8 - Opet je Kenan bio precizan za tri. Kada uđe Amerikanac u seriju ume de bude veoma opasan. Pokazuje zašto je nastupao u NBA ligi. Tim iz Kazanja je bolje otvorio meč.

8:6 - Posle Holanda trojku za domaćina postigao je i Ajzea Kenan, dok je pre toga za goste van linije 6,75 precizan bio Rade Zagorac.

5:3 - Prvu trjku na utakmici postigao je Holdand za ekipu Uniksa.

2:3 - Partizan je bolje otvorio meč. Poene za crno-bele su postigli stranci, Erik Mika i Miler Mekintajer.