"DELIJE" U TRANSU: Reprezentativac Srbije Filip Petrušev se vratio u Crvenu zvezdu!
Košarkaški klub Crvena zvezda saopštio je danas da se srpski reprezentativac Filip Petrušev vratio u redove "crveno-belih".
FOTO: M. Vukadinović
Petrušev je u sezoni 2022/2023. igrao za Crvenu zvezdu. Prethodno je nastupao za Efes i Megu.
Podsetimo, ovaj 24-godišnjak je sezonu počeo u Olimpijakosu, ali usled oporavka od povrede i povratka na teren Nikole Milutinova i Mustafe Fala, kao kvalitetnih igrača na poziciji krilnog centra, za njega nije bilo mnogo mesta a ni minuta za igru.
Najnovije vesti iz KK Crvena zvezda
Saopštenje KK Crvena zvezda
"Filip je sa klubom potpisao ugovor do kraja sezone, i time pojačao ekipu na poziciji 4 i 5. Crvena zvezda je ostvarila važnu pobedu i posle višenedeljnih pregovora angažovala igrača koji je imao izričitu želju da se vrati u naš klub", navodi se na zvaničnom sajtu Crvene zvezde.
"Nekadašnji igrač koledža Gonzaga za koji je igrao od 2018. do 2020, može da igra na poziciji centra i krilnog centra. Bio je najkorisniji igrač ABA lige, najbolji strelac i najbolji mladi igrač regionalne lige (kao igrač Mege), takođe je prošao sve mlađe reprezentativne selekcije, a sa A timom naše zemlje osvajao je medalje na prvenstvu sveta 2023. i Olimpijskim igrama u Parizu ove godine", dodaje se u saopštenju Crvene zvezde.
On je sa Crvenom zvezdom osvojio dva trofeja tokom sezone 2022/2023, Kup Radivoja Koraća i Superligu Srbije.
Petrušev je u sezoni 2022/2023. bio jedan je od najboljih igrača ekipe. U Evroligi je prosečno beležio 10,6 poena, 5,2 skoka i 0,7 asistencija.
Podsetimo, ekipa sa Malog Kalemegdana trenutno ima učinak 3-1 u najelitnijem takmičenju, dok je u ABA ligi na 3-2.
BONUS VIDEO: SPEKTAKULARNA KOREOGRAFIJA: Delije obojile Arenu u crveno-belo
Preporučujemo
SRAM VAS BILO, CRNOGORCI! Novak Đoković se oglasio zbog dešavanja u Podgorici
22. 10. 2024. u 19:16
"SVI SU ME IZDALI!" Bio je najveći talenat Jugoslavije, danas gladuje u siromaštvu
23. 10. 2024. u 11:24
KAJSEDO + PALMER = DOBITNA KOMBINACIJA? Ubitačni dvojac predvodi Čelsu na teškom gostovanju u Ligi šampiona
ATALANTA i Čelsi ulaze u šesti meč Lige šampiona sa identičnim učinkom (10 bodova), ali i sa različitim raspoloženjem uoči direktnog sudara u Bergamu. "Plavci" imaju bolju gol-razliku i trenutno drže mesto u top 8, dok je domaćinu ovo idealna prilika da ih pretekne i zauzmu poziciju koja direktno vodi u osminu finala.
09. 12. 2025. u 07:00
HRVATSKA U ŠOKU: Evo šta su "grobari" iz Beograda uradili Bed blu bojsima, navijačima FK Dinamo Zagreb! (FOTO)
Dok Hrvatska još priča o tamošnjem derbiju, u kome su se sastali Dinamo Zagreb i Hajduk Split, kao nova tema tamošnjoj javnosti nametnula se - vest iz Srbije.
09. 12. 2025. u 16:50
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)