MAKABI SRUŠIO ZVEZDU: ''Ponos Izraela'' istopio dvocifrenu prednost crveno-belih i stigao do važnog trijumfa

Filip Milošević

14. 03. 2024. u 21:13

Crvena zvezda je poražena u 29. kolu Evrolige od Makabija rezultatom 80:84.

МАКАБИ СРУШИО ЗВЕЗДУ: Понос Израела истопио двоцифрену предност црвено-белих и стигао до важног тријумфа

Izabranici Janisa Sferopulosa neverovatno su otvorili meč, tokom prvog poluvremena su crveno-beli konstantno držali dvocifrenu prednost. Na poluvreme se otišlo sa 16 poena prednosti.

Tokom drugog poluvremena gosti su pojačali odbranu, a u napadu krenuli više da pogađaju, već u trećoj deonici su spustili prednost na jednocifrenu. U četvrtoj četvrtini je igrala samo jedna ekipa, odnosno ''Ponos Izraela'', te je dobili sa dvocifrenom prednošću i odneli pobedu iz ''Štark Arene''.

Ovo je Zvezdi peti poraz u nizu u Evroligi, sada su na skoru 10-19, dok je Makabi ovom pobedom pobošljao skroz na 16-13.

Pobeda izraelske ekipe je loša i po Partizan, što će dodatno iskomplikovati borbu za plej-of.

Najefikasniji u ekipi Zvezde su bili Jago sa 20 i Adam Hanga sa 13, dok je u pobedničkoj ekipi Bonzi Kolson dao 23, dok je Nibo imao dabl-dabl od 18 poena i 13 skokova.

Zvezda - Makabi (treća četvrtina, 80:84.)

40' Dibartolomeo stavlja tačku na preokret Makabija. Uzvraća Gedraitis trojkom, ali ima samo četiri sekunde do kraja. 80:83. Kolson je zatim pogodio jedno bacanje i doneo pobedu gostujućoj ekipi 80:84.

39' Drži se Zvezda zahvaljujući Adamu Hangi, ali je posle njegovog promašenog slobodnog bacanja Gilespi napravio prekršaj i poklonio Makabiju slobodna bacanja. 75:80.

39' Hanga za triiii! Smanjili su crveno-beli na koš zaostatka. 74:76.

38' Dalekometna paljba sa obe strane. Boldvin promašuje sa distance, ali se Nibo stvorio iz drugog plana i prikucao loptu. Davidovac iz kornera pogađa za tri! Kolson je imao vremena da se namesti i da pogodi sa distance. Uradio je to. 70:75.

37' Hanga za tri! Zvezda prilazi na tri poena zaostatka! 67:70

36' Čini se da Makabi totalno okreće utakmicu u svoju korist. Ponovo je Nibo pogodio. 63:70.

35' Makabi vodi prvi put nakon prve četvrtine! Gosti su do vođstva stigli preko Niba koji je pogodio dvojku uz faul. 63:66.

35' Izjednačenje u ''Areni''! Lorenco Braun je pogodio dugu dvojku. 63:63.

33' Fenomenalna asistencija Smarta za Bolomboja koji prikucava loptu u koš! 63:59.

32' Konfuzija u igri Zvezde. Izgubili su loptu, a Kolson upisao nove lake poene. 61:57.

31' Gilespi je faulirao Bonzija Kolsona, koji dovodi svoju ekipu na samo šest poena zaostatka.

Kraj treće četvrtine (61:53)

30' Mitrović je bio siguran sa slobodnih bacanja. Gilespi u narednom napadu blokira Rivera. 61:53

29' Gosti iz Izraela su na samo šest poena zaostatka. Klivlend je nakon ukradene lopte upisao svoje nove poene i dodatno smanjio prednost crveno-belih. 59:53.

28' Posle dugo vremena Makabi je spustio razliku na jednocifren broj poena. Klivlend je bio siguran sa penala 59:51.

27' Boldvin je neverovatno zakucao, dok na drugoj strani Jago upisuje lake poene. 57:47.

26' Neoprezan prekšraj Gilespija, koji rezultiran je nesportskim faulom. Boldvin je pogodio oba bacanja. 55:45.

25' Boldvin je pobegao Bolomboju, koji pravi svoj treći faul. Plejmejker gostujuće ekipe je pogodio oba bacanja. 53:41.

23' Neverovatan pogodak bivšeg košarkaša Crvene zvedze, Lorenca Brauna. On je preko ruke pogodio trojku sa devet metara, zatim ''Ponos Izraela'' krade loptu i upisuje nove lake poene. Tajm-aut Janis Sferopulos. 51:39.

22' Laki poeni iz ukradene lopte za Bonzija Kolsona. 49:34

21' Jago sjajno otvara drugo poluvreme pogotkom za dva poena. 49:31.

Kraj druge četvrtine (47:31)

20' Boldvin nije uspeo da pogodi dugu dvojku ali Nibo stiže do ofanzivnog skoka i uz faul postiže pogodak. Mitrović ponovo odvodi Zvezdu na +16. 47:31.

19' Luka Mitrović je probio odbranu gostiju i upisao lake poene, zatim domaća ekipa krade loptu i Hanga zakucava! 45:28.

18' Nova dalekometna trojka Zvezde, ovog puta je u ''glavnoj ulozi'' Jago! Makabi uzvraća istom merom pogotkom Kolsona. 41:28.

17' Ovo je utakmica Džavontea Smarta! Pogađa dalekometnu trojku i donosi najveću prednost crveno-belima na ovom meču 38:24.

16' ''Ponos Izraela'' stiže sa linije slobodnih bacanja do poena. Iz igre gosti skoro pet minuta nisu postigli koš. 33:24

14' Džavonte Smart za tri! Makabi na drugoj strani parketa ne pogađa, kontru crveno-belih ponovo završava Smart. 33:22

13' Nakon tajm-aut gosti nisu uspeli da postignu koš. Promašio je trojku Blat, odbila se lopta do Džavonte Smarta koji je istrčao kontranapad, te je fauliran i pogodio oba penala. Ovo je najveća prednost Zvezda na ovom meču, 28:20.

12' Upisao se u listu strelaca i Adam Hanga. Makabi nije uspeo da pogodi, dok je Davidovac poentirao i naterao Odeda Kataša na tajm-aut. 26:20.

11' Prvi napad u drugoj deonici imala je Crvena zvezda. Fredi Gilespi je fauliran pri šutu nakon ofanzivnog skova, uspeo je da pogodi samo jedno bacanje. Blat je pogodio tešku trojku na drugoj strani. 22:20.

Kraj prve četvrtine (21:17)

10' Kakva trojka Jaga! Dalekometni šut preko ruke je pogodio Brazilac, zatim Makabi maši zakucavanje te nesportski faul pravi Tamir Blat. Davidovac je bio siguran oba puta sa linije slobodnih bacanja. 21:17.

9' Jago je pogodio šut za dva poena, dok na drugoj strani parketa Boldvin pogađa trojku. 16:17

8' Sjajna asitencija Blata za Veba,a potom i Rivera za Kolsona. Ekipa iz Izraela je izjednačila. 14:14.

7' Nekoliko ofanzivnih skokova je uhvatio Makabi, koji je kaznio neopreznost crveno-belih u odbrani pogotkom Bonzija Kolsona 12:11.

6' Nibo je faulirao na šutu Jaga Dos Santonsa, koji je bio polovičan sa linije penala. 12:9.

5' Serija 6:0 ekipe Makabija, Bonzi Kolson je pogodio ''flouter''. Na drugoj strani Gedraitis uzvraća istom merom. 11:9

4' Upisuje se u listu strelaca i Vejd Boldvin, pogodio je šut za dva poena 9:7

3' Ponovo pogađa Bolomboj, ovog puta sa poludistance. Makabi preko Niba smanjeuje prednost. 9:5

2' Pogađa Bolomboj uz prekštaj Koena! Crveno-beli vode 7:3.

1' Počeo je meč! Prvi napad na meču će imati Makabi. Loptu krade Džavonte Smart i upisuje prve poene na meču. Na drugoj strani uzvraća Koen trojkom 2:3.

UOČI MEČA:

Crvena zvezda se nalazi u teškoj situaciji iako matematički nije definitivno ispala iz borbe za plej-in, meč protiv ''Ponosa Izraela'' možda neće imati toliki rezultatski značaj, ali će crveno-beli sigurno želeti da obraduju navijače i prekinu niz od četiri uzastopna poraza u Evroligi.

Janis Sferopulos ima i dalje kadrovskih problema, Miloš Teodosić, Nikola Topić i Trej Tompkins se od ranije nalaze van tima, a za ovaj meč neće biti ni Nemanje Nedovića kao ni kapitena Branka Lazića.

Ono što može da raduje navijače Zvezde je to da crveno-beli imaju šest uzastopnih pobede nad Makabijem.

BONUS VIDEO: ZVEZDA DOČEKALA: Nikola Topić trenira

ČUDO U BEOGRADU: Ruska himna prestala da se intonira tokom dodele zlata, a onda se desilo - ovo (VIDEO)

ČUDO U BEOGRADU: Ruska himna "prestala" da se intonira tokom dodele zlata, a onda se desilo - ovo (VIDEO)

Rusija ovih dana sa ponosom ističe da na Evropskom prvenstvu u boksu čiji je domaćin Srbija njeni takmičari mogu da nastupaju uz sva državna znamenja, a i pod imenom zemlje iz koje su, kao i da se himna Ruske Federacije intonira kada neko od Rusa dođe do zlatne medalje. Međutim, baš sa tom himnom desio se jedan neočekivani problem. A onda je usledila vrlo emotivna scena...

28. 04. 2024. u 19:44