MOĆNA SLOVENIJA: Kada se Luka Dončić igra, Mađari nemaju šta da traže (VIDEO/FOTO)

03. 09. 2022. u 22:07

NEVEROVATNU utakmicu odigrali su košarkaši Slovenije i zasluženo savladali Mađarsku 103:88 u drugom meču grupe "B" na Evropskom prvenstvu.. Luka Dončić još jednom je pokazao da kada on dobro igra, Slovenci ne mogu da izgube.

МОЋНА СЛОВЕНИЈА:  Када се Лука Дончић игра, Мађари немају шта да траже  (ВИДЕО/ФОТО)

FIBA.Basketball

Slovenci su u prvom kolu savladali Litvaniju rezultatom 92:85, a Mađarska je poražena od Bosne i Hercegovine.

Aktuelni šampion Evrope poslao je jasnu poruku da je došao da odbrani tron. Već nakon prve četvrtine "zmajčeki" su imali dvocifrenu prednost, na semaforu je stajalo 16:29.

Igrači Aleksandra Sekulića nastavili su u istom ritmu i do poluvremena već rešili pitanje pobednika (33:54).

U trećoj četvrtini šampion Evrope zaigrao je dosta opuštenije i rasterećeno, a Luka Dončić je već do tog perioda ubacio 20 poena, i jednu trojku gotovo sa centra igrališta. Kada je bilo jasno da se Mađarima smeši drugi poraz u grupi Sekulić je odlučio da odmori Luku Dončića.

Ipak, i u poslednjoj četvrtini Slovenci su održavali prednost od dvadeset i više razlike, a tek u poslednja dva minuta su usporili ritam, te su na kraju zasluženo slavili rezultatom 103:88 i napravili veliki korak ka drugoj fazi Evrobasketa.

U reprezentaciji slovenije nije se upisao samo Ziga Samar, dok je Luka DOnčić upisao 20 poena u tri četvrtine i potom nije ulazio u igru. Klemen Prepelic ubacio je 14, a jedanest su postigli Jaka Blažić, Vlatko Čančar, Ziga Dimec i Edo Murić.

Kod Mađara Zoltan Perl upisao je 18, Mikael Hopkins dodao je 14, a poen manje Janoš Ejlingsfild dodao je 13.

BONUS VIDEO: Kad "Bože pravde" zagrmi iz srpskih grla usred Praga, na Evrobasketu