NE IDE BEZ MICIĆA: Đorđevićev i Gudurićev Fener poveo protiv Efesa u finalu turske lige

07. 06. 2022. u 22:34

FENERBAHČE je poveo protiv Efesa u finalu Turske lige, pošto je prvi meč pobedio sa 85:76.

НЕ ИДЕ БЕЗ МИЦИЋА: Ђорђевићев и Гудурићев Фенер повео против Ефеса у финалу турске лиге

Foto arhiva VN

Izabranici Aleksandra Đorđevića zasluženo su došli do trijumfa koji ih je približio trofeju. Kod gostiju se pokazalo koliko zavise od Vasilija Micića koji zbog povrede nije igrao na ovom meču.

Vasilije Micić/Foto: EPA-EFE/Daniel Dal Zennaro

Prvo poluvreme bilo je izjednačeno. Najveću prednost tokom 20 minuta košarke stekao je Fener, plus devet - 35:26, ali se na odmor otišlo rezultatom 37:37.

Ipak, domaćin je prikazao mnogo bolju igru u nastavku. Ono što je odnelo prevagu je sjajan šut za dva Đorđevićevih igrača - 25/34 (73,5%).

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Jan Veseli sa 17 poena, Nando de Kolo je dodao 13. Srpski košarkaš Marko Gudurić je meč završio sa devet poena. Na drugoj strani najbolji je bio Rodrig Buboa koji je brojao do 20, dok je Elajdža Brajant stao na 13 poena.

Druga utakmica igra se u četvrtak od 19.30, takođe u "Ulker Areni".

BONUS VIDEO: Uručivanje šampionskih prstenova košarkašima Crvene zvezde