DIJAVARA KAO MICIĆ: Zvezda izgubila trojkom u poslednjoj sekundi

20. 05. 2022. u 17:13

JUNIORI KK Crvena zvezda doživeli su i treći poraz na završnom turniru Evrolige. Bolji od crveno-belih bio je tim Next Generation Selekt koji je slavio sa 63:60.

ДИЈАВАРА КАО МИЦИЋ: Звезда изгубила тројком у последњој секунди

Meč je rešen u poslednjim sekundama utakmice kada je Mohamed Dijavara pogodio trojku (baš kao što je Vasilije Micić doneo trijumf Efesu protiv Olimpijakosa) i na taj način doneo trijumf ekipi koju sa klupe predvodi Vasilis Spanulis.

Vodila je Zvezda tokom većeg dela meča, čak je posle prvog poluvremena vodila sa 11 razlike - 28:39. Ipak, ni to nije bilo dovoljno da se zadrži prednost i upiše prvi trijumf.

U drugom delu utakmice napad je bio taj koji je loše funkcionisao. Izabranici Miloša Obrenovića su u drugih 20 minuta postilgi samo 21 poen.

Najefikasniji kod pobednika bio je Pakom Dadije sa 13 poena, pratili su ga Filip Jović i Ilan Pjetrus koji su postili po 11. Na drugoj strani Andrija Vuković sa 19 poena, dok je Ognjen Matović upisao 10 poean i 12 skokova.

Zvezda je u prva dva kola takođe izgubila, bolji od crveno-belih su bili Asvel i Stelazura.

U finalu će igrati upravo Next Generation Selekt i Mega.

BONUS VIDEO: Legenda Partizana o majstoricama ABA lige