ALIMPIJEVIĆ RAZBIO ĐORĐEVIĆA: Bursa se revanširala Feneru i izjednačila u plej-ofu

17. 05. 2022. u 22:37

KOŠARKAŠKI Burse pobedili su Fenerbahče koji sa klupe predvodi Aleksandar Đorđević sa 97:77 na svom parketu i na taj način izjednačili u četvrtfinalnoj seriji plej-ofa Turske lige.

АЛИМПИЈЕВИЋ РАЗБИО ЂОРЂЕВИЋА: Бурса се реванширала Фенеру и изједначила у плеј-офу

Fantastičnu utakmicu odigrali su izabranici Dušana Alimpijevića i nastavili sa sjajnim partijama u finišu sezone.

Bursa je još jednom pokazala koliko je kvalitetna i nezgodna ekipa. Već posle 20 minuta ove utakmice je sve slutilo na to da će domaćin izjednačiti u seriji, pošto je imao prednost od osam razlike - 40:32.

Drugo poluvreme, a posebno poslednju četvrtinu izvrsno su odigrali igrači Burse. Fener nije imao nikakav odgovor i morao je rivalu da čestita na trijmfu.

Najefikasniji kod pobednika bio je Endriju Endrijus sa 23 poena, Onuralp Bitim je dodao 22. Na drugoj strani najbolji je bio Devin Buker sa 16, pratio ga je Nando de Kolo sa 15. Srpski košarkaš Marko Gudurić je meč završio sa devet poena.

Podsetimo, pobednik ovog duela (igra se na dve dobijene utakmice) igraće sa boljim iz utakmica Gacijantep - Darušafaka (1-1).

BONUS VIDEO: Kako je Jokić postao najbolji košarkaš kada se tome ama baš niko nije nadao?

PUTIN ODGOVORIO NA PONIŽAVANJE RUSIJE: Evo šta je poručio svetskim moćnicima sporta pred Olimpijske igre Pariz 2024

PUTIN ODGOVORIO NA PONIŽAVANjE RUSIJE: Evo šta je poručio svetskim moćnicima sporta pred Olimpijske igre "Pariz 2024"

RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, još jednom je u prvi plan izbacio i sport. A kako najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" uopšte nisu naivne, poslednja dešavanja i dosad najveće poniženje za sportiste Ruske Federacije doveli su i do reakcije ruskog predsednikam Vladimira Putina.

18. 03. 2024. u 15:33