DERBI PRIPAO PODGORIČANIMA: Budućnost slavila u LJubljani, Cedevita Olimpija upisala treći vazani poraz

24. 10. 2021. u 21:33

DERBI petog kola ABA lige u Ljubljani su odigrali Cedevita Olimpija i Budućnost, a razlog za slavlje imali su gosti.

ДЕРБИ ПРИПАО ПОДГОРИЧАНИМА: Будућност славила у Љубљани, Цедевита Олимпија уписала трећи вазани пораз

Podogričani su slavili sa 84:79 i stigli su do četvrtog trijumfa u regionalnom takmičenju.

Uglavnom smo gledali izjednačen meč u "Stožicama". To najbolje pokazuje činjenica da nijedna ekipa tokom utakmice nije imala dvocifrenu prednost.

Prvo poluvreme su za nijansu bolje odigrali izabranici Aleksandra Džikića i posle 20 minuta košarke su imali prednost od četiri razlike - 46:42.

Do kraja je bilo neizvesno, ali više koncentracije u završnici je imala Budućnost i na kraju je stigla do važnog trijumfa.

Cedevita Olimpiji je ovo bio treći uzastopni poraz u ABA ligi. Redom su gibli od FMP-a, Crvene zvezde i sada Budućnosti.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džastin Kobs koji je meč završio sa 23 poena, njega je pratio Di Džej Sili sa 14 poena. Na drugoj strani najviše se istakao Džejkob Pulen koji je postigao 26 poena, dok je Jaka Blažič dodao 16.

Podgoričani posle ove utakmice imaju učinak 4-1, a Ljubljančani 2-3.

BONUS VIDEO: Oproštaj Novice Veličkovića pred punom Arenom