PUČE BOMBA U MOSKVI: CSKA doveo Aleksej Šveda!

CSKA iz Moskve doveo je Alekseja Šveda, što je možda i najveća evroligaška bomba ovog leta!

ПУЧЕ БОМБА У МОСКВИ: ЦСКА довео Алексеј Шведа!

Foto: EPA-EFE/YURI KOCHETKOV

Najbolji strelac i asistent Evrolige za prošlu sezonu (19,8 poena po meču i 7,7 asistencija) napustio je Himki zbog katastrofalne situacije u tom klubu, a CSKA ga je "vrebao" već neko vreme. Odlučili su da mu na kraju ponude jednogodišnji ugovor, uz opciju produžetka na još jednu sezonu, a to je Rus na kraju prihvatio.

Šved je dobro poznat po odličnom šutu za tri poena, ali i pomalo sebičnoj igri za koju nekad ima, a nekad nema pokrića, zbog čega su ga, između ostalog, najveći timovi i izbegavali prethodnih sezona.

Proveo je šest godina u Himkiju, gde je bio jedan od najbolje plaćenih igrača Evrope, a sada se vraća u CSKA u kome je i počeo karijeru. Igrao je za ovaj klub od 2006. do 2012. godine, a onda se oprobao u NBA u dresu Minesote, Filadelfije, Hjustona i Njujork Niksa.

Vratio se potom u Rusiju, a videćemo da li će moći da pomogne CSKA da dođu do novog trofeja Evrolige, kao što je to bio slučaj 2008. sa njim u sastavu.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

FRATAR IZ MOSTARA ZGROZIO CEO REGION! Laž je da se Bosna i Hercegovina plasirala na Svetsko prvenstvo

FRATAR IZ MOSTARA ZGROZIO CEO REGION! "Laž je da se Bosna i Hercegovina plasirala na Svetsko prvenstvo"

Svetsko prvenstvo u fudbalu u SAD, Meksiku i Kanadi samo što nije počelo, a prva utakmica između Meksika i Južne Afrike zakazana je za 11. jun. Kako to obično biva pred velike sportske smotre, fudbal je postao glavna tema svih generacija, ali pažnju javnosti je, umesto sportskih prognoza, privukla jedna oštra i neočekivana izjava iz Mostara.

09. 06. 2026. u 10:05 >> 11:32

Komentari (0)

TUHEL SE ODLUČUJE ZA STARTNIH 11 NA SP: Engleska ne sme imati problema u generlci protiv Kostarike