DZJUBA KOBAN PO SLOVENIJU: Rusija došla do druge pobede u kvalifikacijama za SP, Crna Gora lako sa Gibraltarom (VIDEO)

27. 03. 2021. u 17:12

FUDBALSKA reprezentacija Rusije pobedila je Sloveniju sa 2:1 u 2. kolu H grupe kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, a oba gola za domaće postigao je Artem Džjuba.

ДЗЈУБА КОБАН ПО СЛОВЕНИЈУ: Русија дошла до друге победе у квалификацијама за СП, Црна Гора лако са Гибралтаром (ВИДЕО)

Sjajni napadač Zenita bio je koban po selekciju Matjaža Keka. U strelce se upisao u 26. i 35. minutu.

Jedini gol za Sloveniju postigao je Josip Iličić, bila je to prava majstorija igrača Atalante, no ni to nije bilo dovoljno gostima da izbegnu poraz u Sočiju.

Rusija sada ima šest bodova, dok je Slovenija ostala na tri pošto je u prvom kolu pobedila Hrvatsku.

Crna Gora je u G grupi opradvala ulogu favorita i ubedljivo savladala Gibraltar sa 4:1, te tako stigla do drugog trijumfa u ovim kvalifikacijama.

Malo je nedostajalo Urošu Đurđeviću da postigne prvi gol u dresu "sokolova", ali nije imao sreće. Nakon njegovog udarca glavom lopta se odbila od dve stative da bi je sa gol-linije u praznu mrežu ubacio Fatos Bećiraj.

Gosti su brzo poravnali nakon što je Stiče pogodio sa 11 metara. Ipak, domaći su na odmor otišli sa prednošću pošto je asistenciju Nebojše Kosovića u pogodak pretvorio Simić.

U nastavku utakmice Crna Gora je postigla još dva gola, strelci su bili Tomašević i Stevan Jovetić.

Selekcija koju sa klupe predvodi Miodrag Radulović sada ima šest bodova, dok Gibraltar nema nijedan.