LIGA ŠAMPIONA: Liverpul i PSŽ u četvrtfinalu, Mesijeva magija nedovoljna za novo Barsino čudo (VIDEO)

10. 03. 2021. u 20:13 >> 23:02

FUDBALERI Pari sen Žermena plasirali su se u četvrtfinale lige šampiona, pošto su u revanšu odigrali 1:1 sa Barselonom. U prvom meču na Nou kampu bilo je 4:1 za svece.

ЛИГА ШАМПИОНА: Ливерпул и ПСЖ у четвртфиналу, Месијева магија недовољна за ново Барсино чудо (ВИДЕО)

EPA/EFE

U drugom meču dana Liverpul je u Budimpešti savladao Lajpcig istovetnim rezultatom kao u prvom meču na istom stadionu - 2:0.

Gol za PSŽ postigao je Kilijan Mbape sa bele tačke i tako se izjednačio sa Antoanom Grizmanom na deobi četvrtog mesta liste strelaca kad je reč o francuskim fudbalerima sa 25. Četiri pogotka više od njih dvojice ima Trezege, a daleko ispred su Benzema sa 68 i Anri sa 50.

Gol za Barselonu remek-delo je Mesija koji je samo nekoliko minuta posle toga promašio penal. Tačnije, njegov šut  je zaustavio Kejlor Navas, čovek koji je sprečio novo Barselonino čudo jer je spasao nekoliko "sigurnih" golova.

Mora se istaći da mu je u par navrata pomogao i napad Barselone, naročito Dembele koji je tri puta izlazio sam ispred njega, a jednom i prečka koju je pogodio Dest.

Golove za Liverpul postigli su Salah i Mane.

90. MINUT Putnik u četvrtfinale je odavno poznat, ali Mbape je propustio priliku da reši pitanje pobednika i ovog revanša.

85. MINUT Grizman nepreciznim udarcem izvan kaznenog prostora završava akciju Barselone.

83. MINUT Ikardi šutira opasno blizu gola, ter štege nje pogledom ispratio loptu. PAriz sve bliže plasmanu u četvrtfinale.

2:0 Mane duplira prednost redsa u 74. minutu.

VODI LIVERPUL Strelac u 71. minutu meča u Budimpešti je Mo Salah

69. MINUT Posle duže pauze preti Barsa ozbiljno. Dve prilike u istom minutu, najpre prodor Dembelea po krilu ali interveniše odbrana Parižana ispred Mesija. Posle kornera Navas interveniše i sprečava siguran gol. Buskets je šutirao.

61. MINUT Mesi u izglednoj prilici na petercu Pariza, rezučtat ostaje nepromenjen.

46. MINUT Dijalo je ušao umesto Kurzave koji ima žuti karton i skrivio je penal.

POLUVREME - 1:1 u Parizu, nema golova u Buvimpešti gde igraju Liverpul i Lajpcig.

NEMA GOLA!!! Kejlor Navas brani, lopta se odbija od prečku.

45. MINUT VAR opet odlučuje o penalu, ovaj put za Barselonu...

38. MINUT BOMBA MESIJA ZA 1:1. Šutirao je najbolji igrač sveta iz velike daljine, Navas nije imao šansu

37. MINUT Barselona opet opseda gol Navasa, ali završnice nema. Pokušao je Grizman lukavo.

35. MINUT Dembele će pamtiti ovo veče. Četvrti put za pola sata izašao je ispred Navasa i nije postigao gol.

31. MINUT 1:0 Mbape siguran sa bele tačke.

30. MINUT PENAL za PSŽ posle intervencije VAR-a i žuti karton za Lenglea zbog obaranja Ikardija.

28. MINUT Zadaje velike probleme Nngesi Mbape. U samo dva minuta tri puta mu je pobegao, izborio žuti karton i imao solidan poookušaj ali je ter Štegen opet sigurno reagovao.

24. MINUT Dembele u ulozi asistenta, Mesi kasni da ubaci loptu u prazan gol!

23. MINUT PREČKA! Ovaj put napad Katalonaca po desnom krilu. Navas je bio savladan, ali isprečio se okvir gola posle udarca Desta.

21. MINUT Više od dva minuta trajala je opsada gola Pariza, koju je prekinuo Drkasler izbacivši loptu u aut.

19. MINUT Dembele uporno ulazi u šanse po levom krilu i uporno uprskava iste lošom završnicom.

16. MINUT Preti Pariz preko Mbapea sa levog krila, ali ter Štegen je budan.

13. MINUT Gotovo preslikana akcija kao pre dva minuta, s tim što Dembele ovog puta šutira visoko i neprecizno.

11. MINUT Slab šut Dembelea lako je ukrotio Navas, ali Barselona konkretnija.

5. MINUT Poluprilika za Barselonu, Mesi je izblokiran.

3. MINUT Nbape i Ikardi izborili su korner.  Markinjo loše gađa glavom i lopta ide preko gola.

Revanš mečevi osmine finala Lige šampiona koji se igraju večeras daće još dva putnika u četvrtfinale, iako su Pariz i Liverpul već posle prvih 90 minuta obavili veći deo posla, u prvom slućčaju istorija međusobnih duela, a u drugom trenutna forma redsa ostavljaju malo nade Barseloni i Lajpcigu.

- Znamo da je Barselona sjajan tim. Važno je dobro započeti meč. Kako za nas, tako i za njih. Barselona ima sjajan tim, sjajnog trenera. Poštujemo ih i znamo da će biti teška utakmica. Ima još 90 minuta igre i u tom vremenu moramo dobro da se snađemo. Za nas meč počinje rezultatom 0:0 - rekao je trener PSŽ-a Maurisio Poketino.

Tekstualni prenos pratite uživo na našem portalu.

PSŽ - Barselona 1:1 (1:1)

Stadion: Park Prinčeva

Sudija: Entoni Tejlor
Strelci: Mbape (30 p) – Mesi (37)

PSŽ: Navas, Florenci, Markinjos, Kimpembe, Kurzava, Gaj, Paredes, Verati, Draksler, Embape, Ikardi.

Barselona: ter Štegen, Dest, Minguezsa, Lengle, Alba, Buskets, Pedri, De Jong, Dembele, Grizman, Mesi

Liverpul - Lajpcig 2:0 (0:0)

Stadion: Ferenc Puškaš