LIGA EVROPE: Rezultat Hofenhajma zanimaće sve navijače Crvene zvezde, Joveljić ponizio Spajića

Novosti online

29. 10. 2020. u 20:57

ЛИГА ЕВРОПЕ: Резултат Хофенхајма занимаће све навијаче Црвене звезде, Јовељић понизио Спајића

FOTO: EPA

ODIGRANI su svi mečevi Lige Evrope u terminima od 18:55. Navijače Crvene zvezde najviše će interesovati duel Genta i Hofenhajma.

Nemci su slavili rezultatom 4:1, u meču koji je, iako rezultat govori drugačije, obilovao uzbuđenja.

Naime, domaćin je mogao da povede već u 14. minutu, kada je Poš neprecizno startovao u šesnaestercu, a sudija Sandro Šarer pokazao na penal. Odgovornost je preuzeo Jaremčuk i - promašio, tačnije, golman bundesligaša Bauman je pročitao njegovu nameru.

Kazna je usledila nekoliko trenutaka kasnije. Ngadeo-Nguđi je igrao rukom u šesnaestercu, a švajcarski artbitar ponovo pokazao na 11 metara, ali na suprotnoj strani.

Za razliku od Ukrajinca, Alžirac Belfodil je bio neumoljiv i doneo Nemcima prednost - 0:1.

Sve dileme oko pobednika rešio je Griliš u 52. minutu, posle povratne lopte Bobua, udvostručivši vođstvo, dok je srpski reprezentativac Mijat Gaćinović postigao treći gol i otklonio sve dileme.

Utešni gol za domaćina postigao je Klejdinst u trećem minutu nadoknade, ali je već u sledećem napadu Hofenhajm postigao i četvrti pogodak preko Dabura koji je postavio konačnih 1:4.

U ostalim utakmicama, Lester je u "G" grupi savladao AEK u Atini, dok je Braga odnela plen iz Ukrajine.

LIGA EVROPE, 2. kolo

G grupa

AEK Atina – Lester 1:2

(Tanković 49. - Vardi pen. 18. Čuduri 39.)

Zorja – Braga 1:2

(Ivanisenja 90+6 - Paulinjo 4. Gaitan 11.)

H grupa

Lil – Seltik 2:2

(Selik 67. Ikone 75. - Eljunusi 28. 33.)

Milan – Sparta 3:0

(Dijaz 24. Leao 57. Dalo 80.)

I grupa

Karabag – Viljareal 1:3

(Kvabena 78 - Pinjo 80. Alkaser 85. p. 90+3.)

Sivas – Makabi TA 1:2

(Kajode 55. - Biton p. 68. Perec 75.)

J grupa

Antverpen – Totenhem 1:0

(Refaelov 29.)

Ludogorec – LASK 4:3

(Balić 2. Gruber 12. Raguz 35. Balić 56. - Manu 15. 67. p. 74.)

K grupa

CSKA (M) – Dinamo Zagreb 0:0

Fejenord – Volfzberger 1:4

(Bergis 54. - Lendl p. 4, p. 13. 60. Joveljić 67.)

L grupa

Crvena zvezda - Liberec 5:1

(Ben 7. 22. Gajić 50. Katai 67. Falćineli 70. - Matušek 41.)

Gent - Hofenhajm 1:5

(Klajnidnst 90+3. - Belfodil p. 37. Griliš 52. Gaćinović 73. Daboru 90+4.)

A grupa

Kluž – Jang Bojs (21)

Roma – CSKA (21)

B grupa

Arsenal – Dandalk (21)

Molde – Rapid Beč (21)

D grupa

Benfika – Standard (21)

Rendžers – Leh (21)

E grupa

Omonija – PSV (21)

Granada – PAOK (21)

F grupa

AZ – Rijeka (21)

Sosijedad – Napoli (21)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (0)