DETALJI HOLENDEROVOG TRANSFERA U PARTIZAN: Jednogodišnja pozajmica, otkup narednog leta
MAĐARSKI reprezentativac Filip Holender (26) novi je fudbaler Partizana.
Holender na meču Mađarska - Turska Foto EPA
Ofanzivni vezista koji podjednako dobro može da igra na obe krilne pozicije, ali i kao klasičan napadač, u Humsku stiže kao pozajmljeni fudbaler Lugana uz mogućnost otkupa ugovora narednog leta. Crno-beli su za Holenderove usluge Švajcarcima platili 50.000 evra, a ukoliko se u junu odluče za trajniji ugovor, moraće da doplate još 450.000 evra.
Partizan se ekspresno dogovorio sa momkom rođenim u Kragujevcu, a tokom dana je ubrzana i korespodencija sa Švajcarcima, pa je već nešto posle podneva postalo jasno da će Stanojević dobiti još jednu značajnu opciju u ofanzivi.
Holender je fudbalom počeo da se bavi u rodnom Kragujevcu, u Radničkom, da bi dve godine kasnije prešao u mađarski Honved, gde je u seniorskoj konkurenciji proveo punih šest godina. Za to vreme je na 159 odigranih utakmica mreže rivala tresao u 30 navrata.
Dobre partije u Honvedu nisu promakle selektoru Mađarske, pa je Holender 2018. debitovao za nacionalni tim, čiji je deo i danas i za manje od deset dana će gostovati u Beogradu protiv Srbije u okviru Lige nacija. Prethodnog leta je potpisao za švajcarski Lugano i odigrao 34 utakmice u svim takmičenjima postigavši sedam golova uz četiri asistencije.
Uz dolazak Holendera, Partizan će narednih dana aktivno raditi na pojačanjima, pre svega u poslednjoj liniji tima. Ivan Obradović, koji je u jednom trenutku delovao kao nemoguća misija, i dalje razmišlja o više varijanti, pa je gotovo izvesno da će se njegov eventualni povratak u Partizan čekati do poslednjeg dana prelaznog roka, 5. oktobra.
I sve ostale opcije se odnose na nekadašnje fudbalere Partizana, pre svih na Miloša Jojića i Svetozara Markovića. Oni trenutno ne deluju kao realne varijante, ali bi situacija do ponedeljka mogla drastično da se promeni.
LIČNA KARTA
FILIP HOLENDER
Rođen: 27. jul 1994.
Mesto: Kragujevac
Karijera: Honved (2013 - 2019), Lugano (2019-2020), Partizan (2020-?).
Reprezentacija: Mađarska U21 4 (0), Mađarska 8 (1).
Preporučujemo
ZA NjEGA SU RATOVALI ZVEZDA I PARTIZAN: Danas nastupa u sedmom rangu srpskog fudbala (FOTO)
01. 10. 2020. u 20:05 >> 20:39
KOLIKO, MORA DA SE ŠALITE: Partizan bez razmišljanja odbio ponudu španskog velikana za Umara Sadika
01. 10. 2020. u 18:16 >> 18:20
INTER ČUVA PRVO MESTO: "Neroazuri" ne bi smeli imati problema protiv rivala sa dna tabele
ZANIMLjIVA trka za Skudeto mogla bi da dobije novu dimenziju već na otvaranju 22. kola Serije A, kada vodeći Inter u petak uveče na "San Siru" (20.45) dočekuje Pizu, ekipu koja se nalazi na pretposlednjem mestu tabele.
23. 01. 2026. u 09:40
"GROBARI" U ŠOKU, "DELIJE" U EUFORIJI! Zvezda prodaje fudbalera za toliko novca da može odmah da kupi CEO PRVI TIM PARTIZANA!
Malme i Crvena zvezda igraju utakmicu Lige Evrope, uz prenos uživo na portalu "Novosti", a neposredno pred taj megdan - pojavile su se spektakularne vesti vezane za fudbalske transfere. I to u vidu potencijalnog rekorda, koji je takav da Zvezdine "delije" već mogu da počnu da slave, a Partizanovi "grobari" da se hvataju za glavu.
22. 01. 2026. u 19:38
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)