PARTIZAN U DRUGOM KOLU: Natho presudio RFS-u, crno-beli korak bliže Ligi Evrope

27. 08. 2020. u 20:34 >> 22:48

FUDBALERI Partizana pobedili su RFS sa 1:0 u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope u svojoj 300. utakmici na evro sceni.

ПАРТИЗАН У ДРУГОМ КОЛУ: Натхо пресудио РФС-у, црно-бели корак ближе Лиги Европе

Trijimf crno-belima doneo je Bibras Natho pogotkom iz penala u 51. minutu. Najstrožoj kazni je prethodilo igranje rukom jednog igrača gostujućeg tima nakon centaršuta Stevanovića.

Mogli su izabranici Sava Miloševića i ubedljivije da slave, ali je golman gostiju Kučer imao nekoliko dobrih odbrana.

Ono što je dobro u ovoj pobedi je to da Letonci nisu opasnije zapretili Vladimiru Stojkoviću koji je branio prvi put ove sezone.

Sadik u borbi za loptu sa igračem RFS-a/Foto: N. Paraušić

Sigurno je da Partizan može mnogo bolje. Ipak, kada se igra jedna utakmica najbitnije je da se prođe dalje, što je vicešampion Srbije uspeo da uradi.

Sada Partizanu ostaje da mirno sačeka žreb za drugo kolo i sazna ko će mu biti drugi rival na putu ka novom plasmanu u Ligu Evrope.

Partizan - RFS 1:0 (0:0).

Stadion Partizana. Bez publike. Sudija: Zaven Hovhanisjan (Jermenija). Strelac: Natho iz penala u 51. minutu.

Partizan: Stojković - Miletić, Vitas, Banjak, Urošević - Šćekić, Zdjelar - Stevanović (od 72. Suma), Natho (od 90+2. Smiljanić), Asano (od 90+4. Stojković) - Sadik.

RFS: Kučer - Savalnieks, Jagodinskis, Lipušček, Solovjovs - Ikaunieks, Strumija, Sarić - Šimković (od 70. Ofor), Lemajić, Kuadio (od 70. Santana).

PRVO POLUVREME:

1. MINUT - Počela je utakmica u Humskoj.

4. MINUT - Prvi nešto ozbiljniji napad za domaće. Sadik je prošao po desnoj strani, vratio je za Asana, ali je udarac Japanca. Crno-beli su dobili samo korner, ali nisu iz njega zapretili rivalu.

7. MINUT - Izveo je RFS prvi korner. Ipak, opasnosti nije bilo, pošto su igrači Partizana lako rešili tu situaciju.

12. MINUT - Za sada nema mnogo uzbuđenja. Klub iz Beograda diktira tempo, ali opasnosti po gol Kučera nije bilo.

19. MINUT - Prvi put je Partizan šutirao u okvir gola. Uradio je to Sadik iz velike daljine. Ipak, nije to bio dobar udarac, pa do promene rezultata nije došlo.

24. MINUT - Malo je falilo da crno-beli povedu. Odlično su kombinovali Natho i Asano. Izraelac je bio u odličnoj prilici da savlada Ukrajinca na golu RFS-a, no čuvar mreže je dobro intervenisao.

Saša Zdjelar/Foto: N. Paraušić

32. MINUT - Od šanse Nigerijca u 24. minutu ništa značajno se nije dešavalo.

34. MINUT - Ponovo je pokušao Sadik. Šutirao je sa ivice šesnaesterca. Nakon tog pokušaja lopta je otišla visoko preko gola letonske ekipe.

36. MINUT - Pojačava tempo Partizan. Sada je iz skoro iste pozicije kao Sadik pokušao Asano, ali sjajnom paradom je vođstvo crno-belih sprečio Kučer. U istom napadu je i Sadik zapretio, i on bez uspeha.

38. MINUT - RFS je sada malo opasnije pripretio. Probao je Šarić, šutirao iskosa sa leve strane. Stojković nije morao da interveniše jer je lopta otišla pored gola.

45. MINUT - Završeno je prvo poluvreme. RFS se dobro branio, Partizan nije uspeo da pronađe put do gola rivala.

DRUGO POLUVREME

46. MINUT - Počelo je drugo poluvreme.

51. MINUT - Poveo je Partizan iz penala pogotkom Natha. Bilo je i vreme. Centrirao je mladi Stevanović, lopta je pogodila jednog igrača RFS-a u ruku, a Izraelac takve prilike ne propušta.

59. MINUT - Čine sve crno-beli da dođu do drugog pogotka i tako reše sve dileme oko pobednika. Za sada ga nema.

70. MINUT - Od kada je domaćin poveo nema mnogo uzbuđenja u Humskoj.

72. MINUT - Gosti su pokušali da ugroze Stojkovića, ali uadarac Lemajića glavom nije bio precizan.

73. MINUT - Zamalo da na semaforu piše 2:0. Ipak, lopta je nakon udarca rezerviste Sume otišla malo pored gola Kučera.

Trener Partizana Savo Mološević/Foto: N. Paraušić

78. MINUT - Natho je mogao po drugi put da savlada golmana gostiju, ali je opet Ukrajinac dobro intervenisao.

90. MINUT - Probao je jedan igrač RFS-a da savlada Stojkovića iz slobodnog udarca. Opasnosti nije bilo jer je lopta završila visko iznad prečke.

90+3. MINUT - RFS je imao dobru šansu preko Lemajića. Opet je 199 centimetara visoki Srbin tukao glavom, no opet preko gola.