SEVILJA I ŠAHTJOR IGRALI ZA PARTIZAN: Crno-beli definitivno nosioci do kraja kvalifikacija za Ligu Evrope
FUDBALERI Partizana sigurno će biti povlašćeni u eventualnom plej-ofu kvalifikacija za Ligu Evrope.
Foto: FK Partizan
To je postalo jasno nakon utakmica četvrtfinala Lige Evrope i eliminacija Vulverhemptona i Bazela.
Naime, crno-beli su čekali pobede Sevilje i Šahtjora kako ne bi došlo do pomeranja među ekipama koje će igrati kvalifikacije.
Pošto je usled ispadanja Bazela i Vulverhemtona došlo do pomeranja i plasmana Rena u grupe Lige šampiona i Sparte iz Praga u grupu Lige Evrope, postalo je jasno da će crno-beli i matematički biti nosioci u potencijalnom plej-ofu Lige Evrope, jer su sada treći iznad crte, pa čak i ispadanje Bešiktaša i Viktorije Plzenj iz kvalifikacija za Ligu šampiona ne bi moglo da ih pomeri sa mesta nosioca pre žreba.
Po trenutnoj postavci, potencijalni rivali Partizana u plej-ofu su Steaua, Granada, Milan, AZ Alkmar, AEK, Rendžers, Hapoel Ber Ševa, Maribor, LASK, Rozenborg, Apolon, Rostov i Rems.
Podsetimo, Partizan prvo kolo igrati protiv letonskog RFS-a u Humskoj 27. avgusta.
Preporučujemo
RIVAL PARTIZANA NA SKENERU: Đorđević analizirao ekipu Rige - fizički jak protivnik
11. 08. 2020. u 21:10
BARSELONA U PROBLEMU: Flik ne zna kako da skrpi tim za teško gostovanje Betisu
KARTUHA u Sevilji biće poprište duela Betisa i Barselone u četvrtak od 18.30 časova, u okviru 15. kola La lige.
06. 12. 2025. u 10:36
KAKAV ŠOK! Srbija ostala bez četvrtfinala Svetskog prvenstva! Naše rukometašice izgubile od Crne Gore i to kako!
Ženska rukometna reprezentacija Srbije je na šokantan način ostala bez plasmana u četvrtfinale Svetskog prvenstva jer je u meču u kome joj je i bod bio dovoljan izgubila od Crne Gore - konačan rezultat glasio je 17:33 (9:13) posle zaista neverovatnih dešavanja na parketu u Dortmundu, na kome je naročito briljirala Armel Keli Atinžre, golman Crnogorki, koja je ostvarila čak 18 odbrana, zaustvivši nestvarna 62% šuteva koji su išli ka golu koji je čuvala.
06. 12. 2025. u 17:00 >> 17:01
TRAMP UKRAO ŠOU NA ŽREBU ZA SP: Scena koja je obišla svet - Melanija nije krila oduševljenje (VIDEO)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp bio je u centru pažnje na izvlačenju grupa za Svetsko fudbalsko prvenstvo 2026. godine, gde je izveo svoj poznati YMCA ples i primio prvu FIFA-inu nagradu za mir.
06. 12. 2025. u 10:31
Komentari (2)