TUŽNE VESTI IZ MANČESTER JUNAJTEDA, PREMINUO BIVŠI IGRAČ: "Bio je osoba koja treba svakoj ekipi"
U danu u kome preporođeni Mančester junajted igra protiv Arsenala derbi kola Premijer lige, tužna vest stiže sa Old Traforda za sve kojima je ekipa sa "teatra snova" u srcu.
FOTO: EPA
Naime, bivši igrač tog kluba, Terens "Toni" Jang, preminuo je 20 dana pred svoj 72. rođendan.
Stigao je u Junajted 1968, debitovao za prvi tim 1970, i to kao 17-godišnjak, protiv Vest hema.
Odigrao je 97 mečeva za slavni klub, s njim se 1974. vratio u prvu ligu, da bi u januaru 1976. otišao u Čarlton, a na leto u Jork siti.
Dodao je i sledeće:
- Toni je bio nenametljiva osoba. Probio se kao desno krilo, ali je pokazao svestranost i timsku etiku kada je odigrao nekoliko utakmica na poziciji desnog beka. Bio je tip osobe kakva treba svakoj ekipi i vrsta igrača kojeg voli svaki trener - rekao je Mekilroj.
Ne propustite:
---
Ako vas zanima fudbal, pratite sve najvažanije i najzanimljivije vesti o njemu na sportskim stranicama portala "Novosti".
Na sasvim ste dobrom mestu.
BONUS VIDEO: Sportski skandal koji je ušao u istoriju
Preporučujemo
DAVID PROTIV GOLIJATA U MINHENU: Sve osim ubedljivog trijumfa Bajerna nad belgijskim prvakom bilo bi ogromno iznenađenje
FUDBALERI Bajerna ugostiće Rojal Sen Žiloaz pred punim tribinama "Alijanc arene" u sedmom kolu grupne faze Lige šampiona (21.00). Dok Bavarci jure direktan plasman u osminu finala, gosti se i dalje nadaju plasmanu u plej-of, sa samo dva boda zaostatka za željenom zonom.
21. 01. 2026. u 07:00
ODREKLA SE JAVNO RUSIJE, PA ODMAH DOŽIVELA OVO! Velika ruska zvezda nije ni sanjala da šta će da joj se desi
Rusija je, otkako je počeo rat u Ukrajini, na meti mnogobrojnih međunarodnih sankcija koje sprovode u delo zemlje tzv. "zapada", a iako se činilo da rusku javnost ništa više ne može da iznenadi, za to se potrudila jedna od tamošnjih najvećih zvezda. Zapravo, ona i više nije "tamošnja". I nije samo jednom šokirala svoju dosadašnju domovinu. Ali, danas je doživela - šok.
21. 01. 2026. u 12:07
MIRA ADANjA POLAK PRODALA SVU IMOVINU Nije ostalo ništa: "Sve što je moglo da se proda, prodala sam..."
PRIVATNOST nikada nije delila sa širokim auditorijumom...
20. 01. 2026. u 09:05
Komentari (0)