KAKO JE NIGERIJAC UNIŠTIO NEMCE: Atalanta slavi Ademolu Lukmana posle finala Lige Evrope
BERGAMO od srede uveče i zvanično nije predgrađe Milana, kako su ga podrugljivo zvali fudbalski navijači širom Italije. Danas u ovaj grad sleće avion sa osvajačima Lige Evrope koji su u velikom finalu u Dablinu pobedili i ponizili novog šampiona Nemačke. Konačnih 3:0 koji su dugo svetleli na stadionu u prestonici Severne Irske su slika i prilika onoga šta je odbrani moćnog Bundesligaša napravio 26-godišnji Nigerijac Ademola Lukman koji je izbušio mrežu tima Ćabija Alonsa.
FOTO: EPA
Na suprotnoj klupi bio je 24 godine stariji Đanpjero Gasperini (66), iskusni i “namazani” italijanski stručnjak koji je taktikom iznenadio i šokirao mlađeg španskog kolegu.
Bukvalno od prvog minuta je Atalanta krenula da “davi” Leverkuzen , tera Nemce na greške koje su po pravilu kažnjavane Lukmanovim golovima.
Sudbina je nekako uzela pravednu vagu u svoje ruke sinoć i izmerila na sledeći način: do pehara je došao tim koji je osvojio prvi evropski trofej u svojoj istoriji protiv tima koji je nedavno osvojio prvu titulu šampiona Nemačke. Teško je da će navijačima Bajera ovo da bude ikakva uteha i teško da će da im pomogne šaka puna “aspirina”, ali oni će već za dva dana da se okupe na tribinama Olimpijskog stadiona u Berlinu. Tamo ih u finalu domaćeg kupa čeka drugoligaš Kajzerslautern. Ovo je idealna prilika da dođu do još jednog trofeja, ali i zamka u koju mogu da upadnu i u kojoj ih umorne i emotivno ranjene čeka član druge lige.
Atalanta u svoju trofejnu salu unosi tek drugi trofej u klupskoj istoriji. Davne 1963. fodine su plavo-crni osvojili Kup Italije. A u Dablinu su stigli do trofeja od 15 kilograma čistog srebra.
ATALANTA - BAJER LEVERKUZEN 3:0 (2:0)
STRELAC: Lukman u 12, 26. i 75. minutu. Stadion: Aviva stadion Dablin. Gledalaca: 47.135.
Sudija: Ištvan Kovač (Mađarska)
ATALANTA : Muso - Đimšiti, Hin, Kolašinac (od 46. Skalvini) - Zapakosta, Kopmajners, Ederson, Ruđeri - De Ketelare (od 57. Pašalić), Skamaka, Lukman.
BAJER LEVERKUZEN: Kovarž - Stanišić (od 46. Fimpong), Ta, Tapsoba - Frimpong, Džaka, Palasios (od 68. Andrih), Inkapije - Virc, Grimaldo (od 68. Hložek) - Adli.
Preporučujemo
SRBIJA DOBIJA RIVALE: Rukometaši u drugom šeširu pred žreb za Svetsko prvenstvo
09. 06. 2026. u 14:26
ZVEZDIN NAPADAČ IDE NA NOVU POZJAMICU: Uroš Sremčević ostaje u Superligi Srbije
09. 06. 2026. u 13:57
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
JUČE SMO PROŠLI! Evo TIP tiketa za ponedeljak
ZA početak nove radne nedelje smo vam spremili sledeće predloge.
08. 06. 2026. u 07:30
FRATAR IZ MOSTARA ZGROZIO CEO REGION! "Laž je da se Bosna i Hercegovina plasirala na Svetsko prvenstvo"
Svetsko prvenstvo u fudbalu u SAD, Meksiku i Kanadi samo što nije počelo, a prva utakmica između Meksika i Južne Afrike zakazana je za 11. jun. Kako to obično biva pred velike sportske smotre, fudbal je postao glavna tema svih generacija, ali pažnju javnosti je, umesto sportskih prognoza, privukla jedna oštra i neočekivana izjava iz Mostara.
09. 06. 2026. u 10:05 >> 11:32
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)