SRBIN HEROJ SPARTE: Veljko Birmančević doneo ekipi iz Praga trofej Kupa Češke

Tanjug

22. 05. 2024. u 21:46

SRPSKI fudbaler Veljko Birmančević je golom u nadoknadi finala Kupa Češke doneo trofej Sparti koja je pobedila Viktoriju u Plzenju rezultatom 2:1.

СРБИН ХЕРОЈ СПАРТЕ: Вељко Бирманчевић донео екипи из Прага трофеј Купа Чешке

Na ovom meču koji je igran na stadionu Viktorije Samson Dven je postigao autogol u 79. minutu za vođstvo Sparte.

U 85. minutu domaćin ostaje sa desetoricom pošto je zbog druge javne opomene van igre morao Pavel Šulc, ali ipak uspeva da izjednači preko Tomasa Horija u 87.

Kada je delovalo da će meč u produžetak, Birmančević je u 91. minutu postigao gol kojim je timu iz Praga doneo duplu krunu.

Bivši igrač Malmea se posle odlične sezone u Sparti, u kojoj je dao čak 16 golova u prvenstvu Češke, našao i na širem spisku selektora Srbije Dragana Stojkovića za predstojeći EURO 2024.

BONUS VIDEO: ZVEZDI U ČAST: Snimak dronom spektakla u Loznici posle finala kupa