SRBIN U POLUFINALU LIGE KONFERENCIJA: Fiorentina posle velike borbe i produžetaka eliminisala Plzenj

Часлав Вуковић
Časlav Vuković

18. 04. 2024. u 21:41

FUDBALERI Fiorentine pobedili su Viktoriju Plzenj kao domaćini sa 2:0 i plasirali su se u polufinale Lige konferencija.

СРБИН У ПОЛУФИНАЛУ ЛИГЕ КОНФЕРЕНЦИЈА: Фиорентина после велике борбе и продужетака елиминисала Плзењ

Upravo je 2:0 bio ukupan rezultat posle dve utakmice. U prvom susretu u Češkoj nije bilo golova. Tako je bilo i ovog četvrtka posle 90 minuta fudbala, ali je tim Vinćenca Italijana trijumfovao nakon produžetaka.

Gostima je posao dodatno bio otežan u 66. minutu kada su ostali sa desetoricom na terenu pošto je direktan crveni karton dobio Kadu.

Domaćin je od tada krenuo još silovitije da napada i do prednosti je stigao u 92. minutu preko Nikolasa Gonzaleza. Konačan rezultat postavio je Kristijan Biragi u 108. minutu.

Srpski reprezentativac Nikola Milenković odigrao je ceo meč za tim sa "Aretmio Franki" stadiona.

Koliko je Fiorentina bila dominanta najbolje može da se oslika po broju šuteva - 35:2, u okvir gola 9:0.

"Viola" će u polufinalu igrati protiv pobednika Briž - PAOK. U prvom meču slavio je belgijski tim sa 1:0. Ekipa iz Firence je prošle sezone igrala finale ovog takmičenja.

U drugoj utakmici ovog termina Aston Vila je posle boljeg izvođenja penala eliminisala Lil (4:3).

BONUS VIDEO: KLADIONIČARSKE PRIČE: Oni se ne klade zbog love, lovu imaju, klade se zbog strasti