"U BILO KOM DRUGOM SPORTU MI BISMO POBEDILI": Gvardiola frustriran posle ispadanja iz Lige šampiona

18. 04. 2024. u 09:05

Fudbaleri Mančester sitija se oprostio od titule prvaka Evrope porazom na penale od Real Madrida na svom stadionu rezultatom 4:3.

У БИЛО КОМ ДРУГОМ СПОРТУ МИ БИСМО ПОБЕДИЛИ: Гвардиола фрустриран после испадања из Лиге шампиона

Nakon fantastičnog prvog susreta u Madridu koji je završio 3:3, Siti i Real su odigrali 1:1 u Mančesteru, a nakon mirnih produžetaka odlučivali su jedanaesterci.

Na kraju su uspešniji bili Španci, uz promašene penale Luke Modrića i Matea Kovačića.

Prilikom "lutrije" jedanaesteraca kod Reala su pogađali Džud Belingam, Vaskez, Naćo i Ridiger, a na suprotnoj strani Alvares, Foden i Ederson.

Kod Reala je promašio Modrić, a kod Sitija Silva i Kovačić. Menadžer Mančester sitija Pep Gvardiola prokomentarisao je eliminaciju iz Lige šampiona.

- Ovo je fudbal. U bilo kom drugom sportu mi bismo pobedili - rekao je menadžer Sitija Pep Gvardiola.

Vezista "građana" Rodri je na sličan način opisao dešavanja na terenu.

- Iskreno, igrala je samo jedna ekipa - rekao je Rodri.

Rodrigo je doveo goste u vođstvo u 12. minutu, a izjednačio je Kevin de Brujne u 76.

Mančester Siti je tokom 120 minuta igre imao neverovatnu dominaciju u svemu, od poseda do broja udaraca prema golu, ali su na kraju pobedili Madriđani.

Madridski Real će u polufinalu LŠ igrati sa starim rivalom minhenskim Bajernom, koji je eliminisao drugog engleskog predstavnika Arsenal.

BONUS VIDEO BLICKRIG ZVEZDE: Hvang duplirao prednost crveno-belih u Ivanjici