NOVI KIKS CRNO-BELIH: Partizan jedva izvukao remi protiv Mladosti!

Filip Milošević

17. 03. 2024. u 15:25

Fudbaleri Mladosti iz Lučana odigrali su nerešeno (1:1) sa ekipom Partizana u okviru 26. kola Superlige Srbije.

НОВИ КИКС ЦРНО-БЕЛИХ: Партизан једва извукао реми против Младости!

Izabranici Igora Duljaja izuzetno mlako su ušli u meč, tokom celog prvog poluvremena viđena je loša igra sa obe strane, prava uspavanka sve do nekih 10ak minuta pred poluvreme, kada su krenule da se stvaraju šanse.

Crno-beli nisu iskoristili svoje, dok je domaća ekipa uspela da postigne pogodak minut pred poluvreme preko Petra Bojića.

U drugom poluvremenu Partizan je ušao odlučnije, Mladost se odlučila na kontra napade. Obe ekipe su imale nekoliko sjajnih šansi, a prvi je do gola u nastavku meča stigao ''Parni valjak''. Na asistenciju Zahida, pogodio je Nemanja Nikolić u 85. minutu.

Do kraja meča, crno-beli su pokušavali, ali nisu uspeli da savladaju Stamenkovića po drugi put i preokrenu rezultat.

Ovo je drugi uzastopni kiks Partizana, u prošlom kolu je Napredak slavio u Humskoj sa 1:0.

Crvena zvezda ima sada bod više od izabranika Igora Duljaja, a ukoliko savladaju Radnički iz Kragujevca od 16 časova na ''Marakani'' odlepiće se na + 4.

KRAJ Mladost - Partizan (1:1)

90' Kraj! Meč je završen nerešenim ishodom.

85' GOL! Partizan stiže do izjednačenja, Nemanja Nikolić pogađa na asistenciju Zahida!

84' Pokušao je Aldo Kalulu, međutim on se obrukao lošim udarcem.

80' Dok se Partizan muči, Lučani su imali novu šansu preko Veličkovića, koji šutira snažno ali izuzetno neprecizno.

75' Kovačević je napustio teren, a Trifunović je ušao na teren. To je poslednja Duljajeva izmena.

69' Novi šokantan promašaj Mladosti iz Lučana! Defanzivci Partizana su se potpuno zbunili i ostavili Patrika Ezea da šutira sa 11 metara, ali Jovanović je spasio čist gol fenomenalnom odbranom!

64' Menja Duljaj ponovo, umesto Stojkovića na terenu je Filipović, izmena i kod mladosti gde umesto Bojića na teren ulazi Frajdej.

60' Ponovo preti domaće ekipa! Glavom su šutirali iz peterca, međutim zamalo neprecizno.

57' Ogromne šanse za Partizan! U samo jednom napadu, crno-beli su pretili nekoliko puta. Prvo je šutirao Stojković, zatim se lopta odbila do Zahida, ali neko od odbrambenih fudbalera ekipe iz Lučana uspeva da sačuva siguran pogodak.

56' Kakav promašaj Veličkovića! Izašao je oči u oči sa golmanom Partizana, međutim iz obećavajuće pozicije šutira pored desne stative.

51' Sevnula je kontra domaćeg tima, Ćirković je snažno opalio po lopti ali zamalo bio neprecizan.

48' Velika šansa za Natha! Nakon centaršuta Severine utrčao je Izraelac, šutirao ali direktno u Stamnkovića.

46' Počelo je drugo poluvreme u Lučanima.

Kraj prvog poluvremena, Mladost ima prednost od 1:0 na petnaestominutnoj pauzi.

44' GOL! Mladost vodi sa 1:0! Nakon centaršuta Varjačića, Bojić glavom pogađa mrežu beogradske ekipe.

40' Probao je sada i Zahid fenomenalnim udarcem koji je išao u desno rašlje, međutim Stamenković paradom spašava svoju ekipu.

39' Sjajno je Zahid asistirao za Baždara, koji se našao sam na sedam metara od gola Mladosti, ali katastrofalno šutira.

36' Nova velika šansa za Partizan! Nakon kornera, Kovačević je ostao sam, ali je glavom ''pucao'' preko gola.

32' Sjajan udarac Goha! Primio je loptu na dvadesetak metara od gola domaće ekipe, namestio se i ''opalio'' ali lopta odlazi malo iznad prečke.

27' Nova šansa i za izabranike Igora Duljaja! Zahid je šutirao, međutim njegov šut odlazi iznad prečke gola ekipe iz Lučana.

25' Kakva odbrana Jovanovića! Sjajna lopta u prostor, Veličković je izašao 1 na 1 sa golmanom, ali Partizanov čuvar mreže sjajno interveniše. Naknadno je sviran i ofsajd.

22' Po drugi put na meču prete domaći. Bojan Kovačević uspeva da izbije loptu iz peterca crno-belih.

18' Zapretila je po prvi put i Mladost. Veličković je šutirao međutim ''živu'' loptu hvata Jovanović.

13' Osim šuta Severina, uglavnom se igra na sredini terena.

6' Prvi udarac u okvir gola. Ksander Severina je šutirao sa vrha šesnaesterca ali je Stamenković odbranio bez većih poteškoća.

5' Bez prilika u prvih pet minuta meča, crno-beli kontrolišu loptu na sredini terena.

1' Počeo je meč u Lučanima, prvi sa centra su loptu izveli domaći igrači.

UOČI MEČA:

Izabranici Igora Duljaja doživeli su poraž u prošlom kolu od Napretka na svom terenu 1:0, te crno-beli nemaju prava na kiks u Lučanima.

Trener ''Parnog valjka'' i na ovom meču neće moći da računa na Mateuša Saldanju koji zbog povrede neće moći da pruži pomoć ekipi.

SASTAVI:

Partizan: Aleksandar Jovanović, Antić Nikola, Baždar Samed, Kastiljo Daniel, Goh Jungjun, Kovačević Bojan, Marković Svetozar, Ovusu Leonard, Severina Ksander, Stojković Aranđel, Zahid Gajas

Mladost Lučani: Stamenković – Varjačić, Cvetković, Joksimović, Udovičić – Pejović, Tumbasević, Andrić, Ćirković, Bojić – Veličković.