DA LI JE HVANG ZASLUŽIO CRVENI KARTON? Sudijski ekspert Raka Đurović objasnio spornu situaciju na derbiju
IAKO je 172. večiti derbi odigran u subotu i dalje se priča o pojedinim sudijskim odlukama glavnog arbitra Pavla Ilića. Možda se i najviše polemiše o tome da li je fudbaler Crvene zvezde Hvang In Bom trebalo da dobije crveni karton nakon starta nad Aldom Kaluluom.
Foto: Printscreen
Sudijski ekspert Radomir Đurović smatra da je sudija iz Kragujevca ispravno postpuio što nije isključio reprezentativca Južne Koreje.
- Ilić je u toj situaciji dobro postupio. Hvang jeste bio poslednji igrač odbrane, ali pored njega u punom trku su bila još dvojica igrača u crveno-belim dresovima, tako da nema elemenata za isključenje. Vrlo je bitno i mesto prekršaja, što je sudija dobro procenio - rekao je Đurović za portal "MaxSport".
Pomenuta utakmica završena je rezultatom 2:2, a Partizan je u finišu igrao sa 10 fudbalera zbog isključenja Ksandera Severine, koje je donelo dosta polemika.
Podsetimo, crno-beli su lideri na tabeli Superlige Srbije sa 60 bodova, imaju jedan više od crveno-belih.
BONUS VIDEO: NESVAKIDAŠNjE: I "grobari" i "delije" zadovoljni derbijem
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NAŠI PREDLOZI: "Tip" - tiket za petak
REDAKCIJA Tipa vam je za danas pripremila sledeće predloge.
24. 07. 2026. u 06:30
AJAKS NE PRAŠTA PROMAŠAJE! Vojvodina se herojski držala, ali je četvorostruki prvak Evrope delio lekcije na „Karađorđu“!
Fudbaleri Vojvodine poraženi su od golandskog Ajaksa rezultatom 1:4 (1:2), u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacije za Ligu konferencija.
23. 07. 2026. u 21:53
DEČAK JEO KOBASICU I UMRO: "Kad bi znali šta krpelj može..." Prvi smrtni slučaj u svetu
REČ je o prvom poznatom smrtnom slučaju na svetu uzrokovanom ovom alergijom.
23. 07. 2026. u 07:19 >> 23:04
Komentari (3)