NOVI HAOS U GRČKOJ ZBOG BED BLU BOJSA: Navijači Dinama iz Zagreba opet u centru pažnje, a istakao se i Srbin (VIDEO)

25. 09. 2023. u 22:09 >> 22:09

UBISTVO navijača AEK-a, tokom tuče koju su izazvali huligani Dinama iz Zagreba, ne samo da je dovela do velikih tenzija u dvomeču pomenutih klubova u kvalifikacijama za Ligu šampiona, već i u Grčkoj.

НОВИ ХАОС У ГРЧКОЈ ЗБОГ БЕД БЛУ БОЈСА: Навијачи Динама из Загреба опет у центру пажње, а истакао се и Србин (ВИДЕО)

Podsetimo, iako je od strane UEFA bilo zabranjeno gostujućim navijačima da idu na pomenutu utakmicu, huligani koji bodre zagrebačke "modre" su se, dovijajući se na razne načine, domogli Atine, okupili i krenuli u napad na pristalice AEK-a. Prema nezvaničnim informacijama, u tome su "Bed blu bojsima" pomagali i prijatelji koji bodre atinski Panatinaikos, a sa kojima gaje bratske odnose.

U tim krvavim sukobima život je izgubio 29-godišnji navijač AEK-a Mihalis Kacuris, posle čega je 109 huligana uhapšeno u grčkoj prestonici, a u sedmici za nama još devetorica u Zagrebu, po međunarodnoj poternici.

Ali, dok traje sudski postupak zbog pomenutih nereda sa tragičnim ishodom, u Atini je danas izuzetno burno.

Jer, na red je došao meč Panatinaikos - AEK...

A na tu prvenstvenu utakmicu, fudbaleri AEK-a isprva nisu hteli ni da "izađu".

Razlog?

Navijači PAO-a su pripremili ogroman transparent na kome je, na engleskom, pisalo "Oslobodite Bed blu bojse!", i to uz grb zagrebačkih huligana.

Čelnici AEK-a su, kako prenose lokalni mediji, odmah po uočavanju tog transparenta obavestili domaćine (Panatinaikos), šefa policije i javnog tužioca da "ekipa trenera Matijasa Almeide neće izaći na teren ako se sporni transparent ne ukloni.

- Ako se desi da se taj transparent otvori, mi sigurno nećemo igrati. U pitanju je provokativna i vulgarna poruka - rešeni su bili glavni ljudi AEK-a.

Kada se, tokom paljenja pirotehnike, razvio sporni transparent, svi iz AEK-a su napustili igralište, ali su onda reagovali čelni ljudi Panatinaikosa.

Posle pomenutog ultimatuma gostiju, čelnici PAO-a su uspeli da izađu na kraj sa svojim navijačima i transparent je uklonjen, a utakmica počela.

U desetom minutu srpski reprezentativac Filip Đuričić dao je "iz mrtvog ugla" sjajan gol kojim je PAO poveo sa 1:0.

Na veliki predah se otišlo uz nerešeni rezultat, jer je Zuber u 36. minutu poravnao na 1:1, da bi isti igrač AEK-a "kumovao" preokretu kada je u 70. asistirao Pinedi za 2:1.

Time je, ispostavilo se, postavljen konačan rezultat kojim je AEK došao do osmog boda u ovom šampionatu i četvrtog mesta posle četiri odigrane utakmice, a jedan bod više ima Panatinaikos. Ispred aktera ovog gradskog derbija su, uz po odigranu utakmicu više, prvoplasirani Olimpijakos sa 13 bodova i solunski PAOK sa 10.

Filip Đuričić je odigrao ceo meč za PAO, a njegov imenjak Mladenović od 78. minuta. Što se tiče AEK-a, za ekipu gostiju Mijat Gaćinović je igrao do 63. minuta, uz dobijeni žuti karton u prvom poluvremenu.

Bonus video: Navijači Olimpijakosa i Zvezde zajedno skandirali "Kosovo je Srbija"