OLIMPIJAKOS POBEDIO ČUKARIČKI: Težak posao čeka brđane u Leskovcu ali ne i nemoguć

24. 08. 2023. u 22:58 >> 22:58

Čukarički je doživeo poraz u Pireju od Olimpijakosa (3:1) u poslednjem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope. Sada ekipu Igora Matića očekuje težak posao u revanš meču koji se za sedam dana igra na stadionu u Leskovcu.

ОЛИМПИЈАКОС ПОБЕДИО ЧУКАРИЧКИ: Тежак посао чека брђане у Лесковцу али не и немогућ

Olimpijakos je ranim golom u trećem minutu stigao do prednosti, da bi samo nekih 12,13 minuta kasnije i duplirao prednost. Nastavili su crveno-beli da ređaju prilike, a to su ''naplatili'' u 40. minutu kada su postigli i treći pogodak sa kojim su pratkično zaključali ovaj meč. U nastavku meča je Olimpijakos imao još pregršt šansi, ali to nije iskoristio da uveća prednost, pa ih je stigla kazna u nadoknadi vremena, kada je Miladinović postigao pogodak u trećem minutu nadoknade i ostavio nadu srpskoj ekipi za revanš meč.

Ekipu sa Banovog Brda čeka izuzetno težak posao na stadionu u Leskovcu u revanš meču, ali lopta je okrugla i ne treba otpisivati ekipu iz Srbije.

Svetla tačka ovog dvomeča je što Čukarički ima obezbeđenu Evropu svakako, samo je pitanje koje takmičenje. Ukoliko nekim čudom izbace Pirejce, igraće u grupnoj fazi Lige Evrope, međutim mnogo realnija opcija je ispadanje od grčkog velikana i selidba u grupnu fazu Lige konferencije.

Pored ''Čuke'' Srbija će imati još dva sigurna predstavnika u Evropi, Crvenu zvezdu i TSC, dok će Partizan pokušati da napravi neverovatan podvig i nadoknadi pet golova zaostatka iz Danske, te probati da obezbezi grupnu fazu Lige konferencije.

Drugo poluvreme: Olimpijakos - Čukarički 3:1

93' GOL ZA ČUKARIČKI! Brđani su se upisali na semafor golom Miladinovića, koji je iz peterca matirao golmana Olimpijakosa.

87' Kakva prilika da Čukarički stigne do gola i smanji prednost domaćeg tima! Nikčević je uputio snažan udarac sa vrha šesnaesterca koji prolaz tik iznad prečke. Velika, velika prilika za brđane.

83' Đorđe Jovanović se našao u dobroj situaciji, probio je po desnom boku i zavrnuo u šesnaesterac, ali su domaćini uspeli da izbiju loptu daleko od svog gola.

74' Olimpijakos je stao na loptu, čuvaju loptu kratkim dodavljnjima. Bez većih šansi u poslednjih desetak minuta.

67' Problemi za Čukarički nakon prekida. Novu veliku šansu je imao Olimpijakos nakon kornera.

59' Odlična odbrana golmana Čukaričkog. Olimpijakos je imao slobodan udarac iz odlične pozicije, ali je sjajnom paradom Samurović sprečio crveno-bele da povećaju prednost.

56' Pep Biel je šutirao iz daljine ali je bio neprecizan. Čukarički gradi igru kratkim dodavanjima.

52' Velika šansa za Čukarički. Odličan centaršut, međutim Đorđe Ivanović šutira pored stative.

49' Olimpijakos nastavlja sa sjajnom igrom, postigli su novi gol, ali je poništen zbog igranja rukom.

Prvo poluvreme: Olimpijakos - Čukarički 3:0

45' Poluvreme u Pireju. Čukarički ima ogroman zaostatak.

44' Velika šansa za Čukarički. Nikola Stanković je šutirao za dlaku pored stative.

41' Nova velika šansa za crveno-bele, ali Samurović je bio izvanredan i odbranio čist zicer.

40' El Kabi se ponovo upisuje u listu strelaca. Nakon centaršuta sa desne strane, marokanac je samo postavio glavu i poslao loptu u malu mrežu.

35' Čukarički je izborio korner, nakon kog je zapretio, međutim golman Paskalakis je bio siguran i uspeva da spreči pogodak za ekipu sa Banovog brda.

30' Velika šansa za El Kabija. Napadač Olimpijakosa je šutirao međutim Samurović uz velike napore sprečava novi pogodak domaće ekipe.

23' Grčka ekipa kontroliše igru i kratkim dodavanjima na sredini terena.

16' Fortunis se upisuje u listu strelaca. Olimpijakos duplira prednost sjajnim pogotkom grčkog fudbalera u levo rašlje.

14' Čukarički se malo oslobodio pritiska domaćina iz Pireja.

9' Novi šut u okvir gola domaće ekipe. Samuras je sa vrha šesnaesterca opalio iz prve, međutim Samurović to lako brani.

7' Olimpijakos ponovo matira Samurovića, međutim ovog puta je dosuđen ofsajd.

6' Čukarički u problemu, Olimpijakos pogodio i prečku, strašan pritisak domaćina.

3' Olimpijakos je poveo! El Kabi je nakon odbitka stigao do lopte i poslao je iza leđa golmana Filipa Samurovića.

2' Olimpijakos već preti preko Kamare, međutim odbrana brđana otklanja opasnost.

Čukarički igra svoju prvu utakmicu ove sezone u Evropi. Nema sumnje da će imati jako težak zadatak da se domognu grupne faze Lige Evrope pošto je rival velikan iz Grčke, Olimpijakos.

Olimpijakos je u prošlom kolu eliminisao belgijski Genk, pa sa dosta samopuzdanja dočekuju susret sa srpskim klubom koji je u poslednjem kolu Superlige Srbije ubedljivo poražen od IMT-a rezultatom 3:0.

Iako Čukarički bude eliminisam, svakako će igrati Evropu, ali u grupnoj fazi Lige konferencije.

SASTAVI TIMOVA:

Olimpijakos: Pašalakis - Vrousai, Retsos, Freire, Kuini - Kamara, Ibora - Masuras, Biel, Fortunis - El Kabi.

Čukarički: Samurović - Stevanović, Drezgić, Subotić - Rogan, Stanković, Sisoko, Kovač, Tošić - Endijae, Ivanović.