KAKVA NOĆ ZA SRPSKI FUDBAL: UEFA koeficijent narastao do neba...
U prva dva kola grupne faze evrokupova samo je Partizan donosio bodove za nacionalni koeficijent. Čekali smo Crvenu zvezdu da mu se konačno pridruži trijumfom protiv Ferencvaroša. I dočekali.
FOTO: M. Vukadinović
Onda smo s pravom strepeli dok smo razmišljali koliko crno-beli mogu na vrućem gostovanju u Kelnu, a kako su oni pružili verovatno najbolju partiju ove sezone i slavili prvu pobedu u Ligi konferencije, bez mnogo razmišljanja možemo da konstatujemo kako je iza nas najplodonosniji četvrtak ove sezone.
Slavlja beogradskih rivala donela su srpskom koeficijentu na Uefinoj rang-listi ceo jedan bod (1.000)! Ponovimo po ko zna koji put: pobeda u grupnoj fazi bilo kog evropskog kupa donosi dva boda (remi jedan). To će reći da su Zvezda i Partizan noćas inkasirali ukupno četiri, pa kada taj zbir podelimo sa brojem naših klubova koji su počeli takmičenje (četiri), dolazimo do brojke koja se piše za nacionalni renking. Dakle: 4/4=1.000.
Uoči ovog kola Srbija je imala 29.375 bodova, a sada je po prvi put otkako se vrši ovakav obračun prebacila 30.000, konkretno, imamo 30.375 bodova. Niko od naših konkurenata, pa čak ni Austrijanci i Belgijanci koji su iznad nas, nisu imali bolji učinak ove nedelje.
FOTO: Tanjug/AP
Četvrtak veče posebno su nam ulepšali porazi naših prvih pratilaca. Norvežani, Česi i Švajcarci imaju ukupno sedam 'živih' klubova, a samo je jedan uspeo da ostvari pobedu - Molde. Svi ostali doživeli su poraze.
To znači da smo samo danas uvećali prednost u odnosu na Čehe i Švajcarce za ceo bod!
Podsetimo, Srbija iduće godine sigurno ima dva mesta u Ligi šampiona, najverovatnije jedno direktno u grupi. Tako neće biti samo u slučaju da šampion Evrope iz tekuće sezone kroz domaću ligu ne uspe da obezbedi plasman u Ligu šampiona. 'Živa tabela' koja pred vama biće merodavna za sezonu 2024/25. Ukoliko odbranimo 11. mesto, ponovo možemo da se nadamo sigurnom učesniku u grupnoj fazi elitnog takmičenja.
9. BELGIJA - 34.000 (0.800)
Briž - Atletiko Madrid 2:0
Anderleht - Vest Hem 0:1
Gent - Jurgorden 0:1
Braga - Union Sent Žiloaz 1:2
10. AUSTRIJA - 32.600 (0.600)
Salcburg - Dinamo Zagreb 1:0
Šturm - Lacio 0:0
Viljareal - Austrija Beč 5:0
11. SRBIJA - 30.375 (1.000)
Crvena zvezda - Ferencvaroš 4:1
Keln - Partizan 0:1
12. NORVEŠKA - 28.250 (0.500)
Molde - Šamrok 3:0
Arsenal - Bode 3:0
13. ČEŠKA - 27.550 (0.000)
Bajern - Plzenj 5:0
Slovacko - Nica 0:1
Slavija Prag - Kluž 0:1
14. ŠVAJCARSKA - 27.425 (0.000)
Cirih - PSV Ajndhoven 1:5
Bazel - Slovan Bratislava 0:2
15. UKRAJINA - 26.900 (0.200)
Real Madrid - Šahtjor 2:1
Dnjipro - Vaduc 2:2
Ren - Dinamo Kijev 2:1
16. RUSIJA - 26.215
17. DANSKA - 25.825 (0.600)
Mančester Siti - Kopenhagen 5:0
Silkeborg - FCSB 5:0
Midtjiland - Fajenord 2:2
Kada govorimo o klupskom koeficijentu, treba istaći da je Partizan 'odbranio' tražena dva i po boda i na generalnoj tabeli povećao lični saldo za 1,50. Crvenoj zvezdi potreban je makar remi u Mađarskoj kako bi 'odbranila' tražena tri boda u Ligi Evrope i onda u preostala dva kola imala priliku da dodatno nadograđuje klupski koeficijent.
(Mocartsport)
BONUS VIDEO: PIKSI, VIDIMO SE, BRATE! Kad Dragan Stojković Piksi dođe na meč Radničkog iz Niša
Preporučujemo
LjUDINA: Pogledajte kako je čovek sa štakama spasao povređeno mače u Beogradu (VIDEO)
04. 10. 2022. u 17:34
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DOMAĆIN ŽELI ISTORIJSKI POČETAK: Kanada juri prvenac na Mundijalima, Bosna se neće predati bez velike borbe
UTAKMICOM u Torontu na "BMO fildu" počinje takmičenje u grupi "B" Svetskog prvenstva, a domaća selekcija Kanade dočekaće reprezentaciju Bosne i Hercegovine u meču koji bi mogao da ima veliki uticaj na konačan rasplet u grupi.
12. 06. 2026. u 07:00
FRATAR IZ MOSTARA ZGROZIO CEO REGION! "Laž je da se Bosna i Hercegovina plasirala na Svetsko prvenstvo"
Svetsko prvenstvo u fudbalu u SAD, Meksiku i Kanadi samo što nije počelo, a prva utakmica između Meksika i Južne Afrike zakazana je za 11. jun. Kako to obično biva pred velike sportske smotre, fudbal je postao glavna tema svih generacija, ali pažnju javnosti je, umesto sportskih prognoza, privukla jedna oštra i neočekivana izjava iz Mostara.
09. 06. 2026. u 10:05 >> 11:32
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (2)