NOVA ERA U MILANU: Italijanski velikan dobio bogate vlasnike

31. 05. 2022. u 13:35 >> 13:57

Google Dodaj Novosti kao svoj Google izvor

AMERIČKA kompanija "Red bird" otkupila je većinski deo akcija italijanskog fudbalskog kluba Milan za 1,3 milijarde evra od grupacije "Eliot", prenose mediji na "čizmi".

НОВА ЕРА У МИЛАНУ: Италијански великан добио богате власнике

EPA-EFE/GERNOT HENSEL

"Eliot" je bio vlasnik Milana od 2018. godine.


List "Tutosport" navodi da je kompanija "Red bird" potpisala sve dokumente potrebne za preuzimanje kluba.

Ugovor je u ime američke kompanije potpisao osnivač i prvi čovek Geri Kardinale, a zvanično će biti objavljen u naredna 24 sata.

Italijanski mediji navode da je "Eliot" zadržao oko 30 procenata akcija.

"Tutosport" ističe da će prvi zadatak novih vlasnika biti da ponude nove ugovore direktorima, Paolu Maldiniju i Rikiju Masari.

Milan je ove sezone osvojio titulu u Seriji A, prvu posle 11 godina.
 

BONUS VIDEO: Vlahović novi rekorder - pet najvećih transfera srpskih fudbalera

 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

Komentari (0)

REMI PO MERI! Japan i Švedska podelili bodove i otišli u nokaut fazu Svetskog prvenstva!