BARSELONA "STIŽE" REAL: Za najvećim rivalom sada zaostaje samo 15 bodova

23. 01. 2022. u 22:48

FUDBALERI Barselone u poslednji čas su se spasili novog kiksa u španskom prvenstvu.

БАРСЕЛОНА СТИЖЕ РЕАЛ: За највећим ривалом сада заостаје само 15 бодова

Tanjug/AP

U 22. kolu Barsa je kao gost tek u 87. minutu došla do gola za pobedu od 0:1 na gostovanju pretposlednjem Alavesu.

Jeste skoro 80% vremena lopta bila u posedu gostiju, jeste on imao i više šuteva (10:4), ali tek je, uz "za dlaku" izbegnut ofsajd, De Jong tri minuta pre kraja doneo ceo plen ekipi trenera Ćavija Ernandeza.

Ona je deveti put u prvenstvu pobedila, uz osam remija i četiri poraza, a interesantno da je ovo bila šesta utakmica u nizu u kome su se, u Primeri, smenjivali nerešen rezultat pa trijumf Barselone.

Alaves je bio na korak da osvoji bod, ali je sa 17 osvojenih sada tri udaljen od Majorke koja je na "bezbednom", 17. mestu.

Što se vrha tabele tiče, Real Madrid je i pored svog kiksa ostao vrlo daleko ispred Barselone - ima čak 15 bodova više od nje, a 50 ukupno. Prate ga Sevilja sa 46, Betis sa 45, Atletiko Madrid sa 36, Barselona sa 35, Real Sosijedad sa 34 i ostali rivali.

BONUS VIDEO: Ovo su fudbaleri sa najvećim zaradama