ЛУКА ЈОВИЋ АКТЕР ДРАМЕ: Реал у 92. минуту избегао сензационалан пораз (ВИДЕО)

23. 01. 2022. у 18:12

ЛУКА Јовић је добио шансу да заигра за Реал Мадрид у првенству Шпаније, али недељни такмичарски наступ неће памтити по добру.

Tanjug/AP

Реал је у 92. минуту избегао сензационални пораз на свом терену од Елчеа, и то од екипе која је у ово, 22. коло Примере, ушла као тек 15. на табели.

Да се ствари неће одвијати како је тренер Мадриђана Карло Анћелоти замишљао, наговестила је ситуација из 33. минута када је Карим Бензема прокоцкао пенал.
А пошто се на велики предах отишло уз предност Елчеа са 0:1, услед гола који је главом Боје постигао у 42. минуту, недуго затим у игру је ушао Лука Јовић.

Наш репрезентативац је у 58. минуту заменио Бензему, али ни он, ни саиграчи нису успели да у потпуности надокнаде пропуштено. Штавише, у 76. минуту Мила је крунисао контру гостију другим ударцем у оквир Реаловог гола, уједно и другим поготком - 0:2.

Осам минута пре краја, судија Бенгоечеа је други пут на утакмици досудио пенал за гиганта из шпанске престонице, а Лука Модрић је тада био прецизан.

Tanjug/AP

Коначних 2:2 поставио је Милитао у другом минуту судијске надокнаде времена, главом на асистенцију Винисијуша Жуниора, чиме је Реал избегао бруку. Али, истини за вољу, заслужено и стигао до бода, јер је упутио 23 ударца, наспрам три ривалова.

На табели Примере, после овог меча, водећи Реал има 50 бодова, само четири више од Севиље (која је одиграла 2:2 са Селтом), док је трећепласирани Бетис на 40.

Испод следе, уз меч мање, Атлетико Мадрид са 36 бодова, затим Реал Сосиједад са 33 (али и две утакмице мање), те са по 32 Виљареал и Барселона, која је одиграла два меча мање од Реала.

БОНУС ВИДЕО: Ово су фудбалери са највећим зарадама

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45