SKINITE KAPU OVOM ČOVEKU: Dao gol, pa izjavio saučešće golmanu i rasplakao ceo stadion (FOTO)

02. 01. 2022. u 21:48

JAGO Aspas je legenda Selte, sinonim za španski fudbal, ali ono što je uradio večeras ostaće zapisano za ceo život.

СКИНИТЕ КАПУ ОВОМ ЧОВЕКУ: Дао гол, па изјавио саучешће голману и расплакао цео стадион (ФОТО)

Naime, Jago je ponikao u Vigu , bila mu je to odskočna daska do Liverpula, a nakon krakte i neuspešne epizode u Sevilji, 2015. godine je ponovo obukao nebeskoplavi dres i u njemu nastavio da teroriše odbrane po španskoj Primeri.

Protiv jedne od omiljenih mu mušterija Betisa, desetak minuta mu je bilo dovoljno da osvoji Benito Viljamarin – 2:0.

Za navijače Selte najveći je u novijoj istoriji, ali kada na stranu stavimo fudbalske kvalitete i 127 golova, odnosno 45 asistencija na 265 nastupa u španskoj eliti Aspas je i dalje veličina. Pre svega ljudska, a to se najbolje videlo upravo na utakmici sa Betisom, u nedelju uveče.

Doneo je najbolji strelac u istoriji kluba prednost gostima u 36. minutu, ali pogodak sa bele tačke je osim proslave gola pratio i zagrljaj za protivničkog golmana Ruija Silvu. Portugalcu je nekoliko dana ranije preminuo otac, a Aspas je, upoznat sa tom informacijom, prišao Silvi posle gola, zagrlio ga i izjavio mu saučešće.

Gest koji je na stadionu Benito Viljamarin propraćen iskrenim aplauzima domaćih navijača, ali i po nekom suzom