KAKAV POČETAK 2022. GODINE: Penal, crveni, tuča i gol u nadoknadi! Arsenal se samoubio!

01. 01. 2022. u 15:43

ZA ljubitelje fudbala Nova godina nije mogla da počne bolje. Arsenal je pokazao da je loš period iza njega, ali je uz dosta uzbuđenja izgubio od 2:1 protiv Mančester sitija

КАКАВ ПОЧЕТАК 2022. ГОДИНЕ: Пенал, црвени, туча и гол у надокнади! Арсенал се самоубио!

Opšti je utisak da je Arsenal mogao više u ovom meču, a jedini gol postigao je Bukajo Saka u 31. minutu. Fantastičnim udarcem savladao je Edersona.

Ludilo je na terenu viđeno u drugom poluvremenu.

Eron Remsdejl kapitulirao je u 55. minutu. Bernardo Silva je uspeo da "zalomi" Granita Džaku u šesnaestercu Arsenala. Nakon pregleda VAR snimka dosuđen je penal iako je Atvel prvobitno signalizirao da se igra nastavi. Strelac gola sa "bele tačke" bio je Rijad Marez.

Svega nekoliko minuta kasnije Gabriel zaradio drugi žuti karton, čime je Atvel ponovo skrenuo pažnju na sebe, pa bi ovaj sudija mogao da bude i najveći krivac zašto je Arsenal doživeo poraz.

Držale su se Topdžije do samog kraja, kada je naizgled bezazlenu loptu De Brujnea prvo šutnuo Ajmerik Laporte, a do nje je došao Rodri i sa sedam metara je matirao Remsdejla za slavlje Sitija.

BONUS VIDEO: Ekskluzivno - novogodišnji intervju predsednika Vučića za "Novosti"